b_150_100_16777215_00_images_photo_2017-11-10_17-47-11.jpg

اولکامیز- کریم قزل، فعال سیاسی اجتماعی : نشست سیاسی شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی مرواه تپه امروز جمعه 19 آبان ماه  ساعت 9:30 با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط عوض نفس آخوند جانقربانی آغاز شد. مهندس حضرتقلی حاجیلی دوجی دبیر انجمن اسلامی شهرستان مراوه تپه عرض خیر مقدم به مدعوین جلسه جناب آقای حاج علی اصغری و دکتر کوهساریان داشتند و ضمن تشکر از حضور امام جمعه قازانقایه و هیات همراه از حضور پرشور فعالین اجتماعی در این جلسه اعم از فرهنگیان ،عضو شورای اسلامی شهر مراوه تپه،کسبه،کارمندان اداره جات و دانشجویان قدردانی نمودند.

حاج رحمت الله پران دوجی رییس ستاد دکتر روحانی مرد خستگی ناپذیر و چهره ی اصلی برپایی این جلسه بودند.

بعد از مهندس حاجیلی دوجی حاج آقای علی اصغری به ایراد سخنرانی پرداختند. اهم سخنان این چهره ی ملی سیاسی اجتماعی مذهبی به شرح بود : 

اشاره به شرافت ، صداقت و فرهنگ اصیل و نجیب مردمان مراوه تپه که با توجه به کمترین امکانات و شدت محرومیت بیشترین خدمات را به انقلاب انجام دادند.

توجه ی ویژه به مراوه تپه داریم چون بزرگانی مثل حاج ناصرآخوند قزل و مهندس حضرتقلی دوجی و بقیه ی عزیزان سالهاست عضو اتحادیه هستند.

اسلام محوریت انسجام و وحدت جوامع بشری بوده و هست. حضرت امام (ره) اعتقاد داشتند مردم خود حاکم بر سرنوشت شان باشند. آمریکا و رژیم طاغوت فکر نمی کردند انقلاب پیروز شود.


اتحادیه های انجمن اسلامی همگام و همراه با نهضت امام راحل سازماندهی شد و شکل گرفت . وظیفه ی اتحادیه انجمن های اسلامی پاسداری از انقلاب اسلامی در راستای حفظ منافع مردم و حفاظت از جمهوریت نظام می باشد. مردم در حاکمیت نقش داشته باشند.فرصت دادن به مردم برای ابراز نظر.

داشتن فکر انقلابی ضامن توسعه و پیشرفت هست. امام راحل همواره تاکید به دین مردم و حفظ منافع مردم داشتند.

امام حسین علیه السلام دلایل اعتراض به حاکمیت جور زمان ،یزید ملعون، احیای دین جد مبارک خویش و رعایت نکردن حدود دین و رعایت نشدن منافع مردم بیان کردند.

حاج علی اصغری با اشاره به اربعین سرور و سالار شهیدان یاد و خاطره سیدالشهدا و شهیدان کربلا را گرامی داشتند. در ادامه ایشان وظیفه اصلی اتحادیه را رابط بین حاکمیت و مردم برشمردند. آگاه کردن مردم نسبت به انقلاب و مطالبه از مسوولین برای خدمت بیشتر به مردم از جمله وظایف اتحادیه است.

احترام به رای مردم و حمایت از دولت منتخب را نیز از وظایف اتحادیه برشمردند.

تبدیل به استان شدن گلستان از تفکرات موسسین اتحادیه انجمن اسلامی بوده که توسط شهید بزرگوار قندهاری و سایر عزیزان پیگیری و عملیاتی شد.
از پنج شهرستان قبل از استان شدن در حال حاضر چهارده شهرستان در استان موجود می باشد که شهرستان مراوه تپه محرومترین دربین شهرستانها است.

دفاع تفکر امام راحل و دفاع از ولایت فقیه از اهداف اتحادیه می باشد.

در ادامه حاج علی اصغری راهکارهای عملی برای توسعه ی شهرستان ارایه نمودند که تشکیل تعاونی های خرد و کلان از جمله ی پیشنهادات بود.
پسته ی چندهزار هکتاری قازانقایه و فرش دستباف زنان و دختران ترکمن را پتانسیل بالقوه شهرستان اشاره کردند که با همت و هم اندیشی جوانان می توان آن ها را به بالفعل تبدیل کرد تا با عرضه ی این محصولات در داخل کشور و صادرات آن به سایرکشورها منبع درآمد خوبی برای شهرستان بشود.
جوانان جویای نام و انقلابی را دعوت به کارآفرینی نمودند.
از اعضای انجمن خواستند با تشکیل کمیته های تخصصی به پیگیری مطالبات بپردازند.

وی از یغمور قلی زاده به نیکی یاد کرده و ایشان را چهره ی تاثیر گذار ملی دانستند و ماندگارترین معاون استاندار نام بردند و در پایان آرزوی رونق و توسعه ی شهرستان داشتند. و از حضور همه ی عزیزان بالاخص از زحمات و تلاش های حاج رحمت الله پران دوجی تشکر و قدر دانی نمودند.

سخنران بعدی حاج ناصرآخوند قزل امام جمعه ی دهستان پالیزان بودند.
ایشان در سخنان خود ضمن تشکر از تشریف فرمایی جناب آقای حاج علی اصغری و دکتر کوهساریان ،دولت تدبیر و امید دکتر روحانی را ایده ال ترین دولت دانستند و از مسوولین خواستند که مردم را دریابند و اشاره داشتند که رنج ها و آلام مردم که حاصل بی تدبیری و عدم ثبات بازار و اقلام مورد نیاز زندگی روزمره بود در دولت دکتر روحانی برطرف شد و مردم خیال شان آسوده است که دیگر افزایش لحظه ای قیمت ها را نخواهند داشت.
ان شاءالله روز به روز شاهد شکوفایی ایران اسلامی در سایه ی زعامت مقام معظم رهبری  خواهیم بود.


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.

یادداشت

IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..
IMAGE در باب جمعیت ترکمنهای گلستان

 اولکامیز- اکبر پیرا * : متاسفانه چند روزی است که آمار کذب و حساس اینکه کمتر از 40 درصد جمعیت استان را ترکمن ها تشکیل میدهد مثل ویروس از سایتهای متفاوتی خروجی داده است که این امر حساسیت قوم شریف و... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو سلام

اولکامیز- لطیف ایزدی :  سالی دیگر با مهر و لبخند سلام داد . سالی با هزاران امید و آرزو فرا رسید. ادامه مطلب ..
IMAGE ❤️سال ۱۳۹۷❤️

اولکامیز- وحید دلیجه ، فعال سیاسی آق قلایی : سا ل ۹۶ با تمام فراز و نشیب خود به پایان رسید و اتفاقات تلخ و شیرین زیادی را باهم تجربه نمودیم. ادامه مطلب ..
IMAGE بیائید بهاری شویم

اولکامیز- دکتر اراز محمد سارلی: از گذر زمستان، به بهار رسیده ایم اما هنوز تا بهاری شدن خیلی راه داریم. معمولا هر ساله با نزدیک شدن بهار خانه تکانی می کنیم، فرش ها و پرده ها را نو می کنیم، ولی کمتر... ادامه مطلب ..
IMAGE بهار از راه رسید

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: فصل بهار از راه رسید و آثار دوست را می توان در آفاق طبیعت دید این نقاش بی صورت و بی سیرت هر لحظه روی کوهها، درختان، مزارع، دشتها، ... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو انسان نو

اولکامیز- وحید دلیجه : سال نو ، انسان نو آرام آرام صدای پای بهار به گوش می رسد، خواب و خیال خزان برآشفته ، و بوی مشک عنبر و ریحان ، بیداری و حرکت، صدای نهر های روان ، جیک جیک پرندگان ، در دشت های... ادامه مطلب ..
IMAGE شعری از ستار سوقی در باره بهار

 اولکامیز- شعری زیبا  از ستار سوقی شاعر پر آوازه ترکمن صحرا  در باره بهار  را در پی می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE گمراه کنندگان طریق خدا

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: و از مردمان کسانی هستند که دربارۀ الله، در وجود الله، یا در اسما و صفات وی مجادله بیهوده می کنند. ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

بهتر است این جوان جویای نام بداند ، اثر ماندگار ، اثریست که بطور گسترده در جامعه فرهیختگان و کارشناس...
قدرت شیرین است اگه به خود بشار بود شکست خورده بود ولی بعضی کشورها با پول مردم خودشان بشار را شارژ کر...
باسلام استاد بیات کاملا صحیح نوشتید واقعا هم اینطوریه البته فقط این سه نماینده نیست که جزء عده ای ان...
از آقای نور قلی پور تشکر میکنم . خانوادهای زیادی از نگرانی دراومدن . امیدوارم بقیه زندانیان ایرانی د...
برادر بزرگوار ، جناب آقای حاج آخوند نوریزاد : در صحت و درستی این حرف که در همه کارها از جمله جذب و ا...
با سلام

به غیر از موضوع موسیقی ، درباره ی پلورالیسم دینی هم بحث شد و متن مناظره بین من و خوجملی د...
خیلی ممنون حاج قوجق قلی یگن واقعأ راست گفته اید
خیلی ممنون عالی توصیف کرده اید
خداوند حفظشان کند حاج آخوند نوری زادرا فرزندخلف استاد محمد آخوند نوری زاد . درسایه وحدت ائمه جمعه وم...
با سلام ، همچنین نیازمندیم به تفکر نو از جانب مسولین شهر به حاشیه رانده شده گنبد کاووس. چرا تعداد با...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.