b_150_100_16777215_00_images_photo_2017-11-10_17-47-11.jpg

اولکامیز- کریم قزل، فعال سیاسی اجتماعی : نشست سیاسی شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی مرواه تپه امروز جمعه 19 آبان ماه  ساعت 9:30 با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط عوض نفس آخوند جانقربانی آغاز شد. مهندس حضرتقلی حاجیلی دوجی دبیر انجمن اسلامی شهرستان مراوه تپه عرض خیر مقدم به مدعوین جلسه جناب آقای حاج علی اصغری و دکتر کوهساریان داشتند و ضمن تشکر از حضور امام جمعه قازانقایه و هیات همراه از حضور پرشور فعالین اجتماعی در این جلسه اعم از فرهنگیان ،عضو شورای اسلامی شهر مراوه تپه،کسبه،کارمندان اداره جات و دانشجویان قدردانی نمودند.

حاج رحمت الله پران دوجی رییس ستاد دکتر روحانی مرد خستگی ناپذیر و چهره ی اصلی برپایی این جلسه بودند.

بعد از مهندس حاجیلی دوجی حاج آقای علی اصغری به ایراد سخنرانی پرداختند. اهم سخنان این چهره ی ملی سیاسی اجتماعی مذهبی به شرح بود : 

اشاره به شرافت ، صداقت و فرهنگ اصیل و نجیب مردمان مراوه تپه که با توجه به کمترین امکانات و شدت محرومیت بیشترین خدمات را به انقلاب انجام دادند.

توجه ی ویژه به مراوه تپه داریم چون بزرگانی مثل حاج ناصرآخوند قزل و مهندس حضرتقلی دوجی و بقیه ی عزیزان سالهاست عضو اتحادیه هستند.

اسلام محوریت انسجام و وحدت جوامع بشری بوده و هست. حضرت امام (ره) اعتقاد داشتند مردم خود حاکم بر سرنوشت شان باشند. آمریکا و رژیم طاغوت فکر نمی کردند انقلاب پیروز شود.


اتحادیه های انجمن اسلامی همگام و همراه با نهضت امام راحل سازماندهی شد و شکل گرفت . وظیفه ی اتحادیه انجمن های اسلامی پاسداری از انقلاب اسلامی در راستای حفظ منافع مردم و حفاظت از جمهوریت نظام می باشد. مردم در حاکمیت نقش داشته باشند.فرصت دادن به مردم برای ابراز نظر.

داشتن فکر انقلابی ضامن توسعه و پیشرفت هست. امام راحل همواره تاکید به دین مردم و حفظ منافع مردم داشتند.

امام حسین علیه السلام دلایل اعتراض به حاکمیت جور زمان ،یزید ملعون، احیای دین جد مبارک خویش و رعایت نکردن حدود دین و رعایت نشدن منافع مردم بیان کردند.

حاج علی اصغری با اشاره به اربعین سرور و سالار شهیدان یاد و خاطره سیدالشهدا و شهیدان کربلا را گرامی داشتند. در ادامه ایشان وظیفه اصلی اتحادیه را رابط بین حاکمیت و مردم برشمردند. آگاه کردن مردم نسبت به انقلاب و مطالبه از مسوولین برای خدمت بیشتر به مردم از جمله وظایف اتحادیه است.

احترام به رای مردم و حمایت از دولت منتخب را نیز از وظایف اتحادیه برشمردند.

تبدیل به استان شدن گلستان از تفکرات موسسین اتحادیه انجمن اسلامی بوده که توسط شهید بزرگوار قندهاری و سایر عزیزان پیگیری و عملیاتی شد.
از پنج شهرستان قبل از استان شدن در حال حاضر چهارده شهرستان در استان موجود می باشد که شهرستان مراوه تپه محرومترین دربین شهرستانها است.

دفاع تفکر امام راحل و دفاع از ولایت فقیه از اهداف اتحادیه می باشد.

در ادامه حاج علی اصغری راهکارهای عملی برای توسعه ی شهرستان ارایه نمودند که تشکیل تعاونی های خرد و کلان از جمله ی پیشنهادات بود.
پسته ی چندهزار هکتاری قازانقایه و فرش دستباف زنان و دختران ترکمن را پتانسیل بالقوه شهرستان اشاره کردند که با همت و هم اندیشی جوانان می توان آن ها را به بالفعل تبدیل کرد تا با عرضه ی این محصولات در داخل کشور و صادرات آن به سایرکشورها منبع درآمد خوبی برای شهرستان بشود.
جوانان جویای نام و انقلابی را دعوت به کارآفرینی نمودند.
از اعضای انجمن خواستند با تشکیل کمیته های تخصصی به پیگیری مطالبات بپردازند.

وی از یغمور قلی زاده به نیکی یاد کرده و ایشان را چهره ی تاثیر گذار ملی دانستند و ماندگارترین معاون استاندار نام بردند و در پایان آرزوی رونق و توسعه ی شهرستان داشتند. و از حضور همه ی عزیزان بالاخص از زحمات و تلاش های حاج رحمت الله پران دوجی تشکر و قدر دانی نمودند.

سخنران بعدی حاج ناصرآخوند قزل امام جمعه ی دهستان پالیزان بودند.
ایشان در سخنان خود ضمن تشکر از تشریف فرمایی جناب آقای حاج علی اصغری و دکتر کوهساریان ،دولت تدبیر و امید دکتر روحانی را ایده ال ترین دولت دانستند و از مسوولین خواستند که مردم را دریابند و اشاره داشتند که رنج ها و آلام مردم که حاصل بی تدبیری و عدم ثبات بازار و اقلام مورد نیاز زندگی روزمره بود در دولت دکتر روحانی برطرف شد و مردم خیال شان آسوده است که دیگر افزایش لحظه ای قیمت ها را نخواهند داشت.
ان شاءالله روز به روز شاهد شکوفایی ایران اسلامی در سایه ی زعامت مقام معظم رهبری  خواهیم بود.


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.

یادداشت

کارِ کارگر ، قربانی تکنولوژی کاراندو

اولکامیز- عظیم قرنجیک: تمدن بشری سامان یافته کار است . تاکنون هر فردی در جهان ، هویت خود را در رابطه با کارش تعریف کرده و این پندار ، که هر فردی خودش را "شهروندی سودمند " تلقی نماید ، در شخصیت ملی... ادامه مطلب ..
Zenan men

  اولکامیز- شعری زیبا در باره زنان ادامه مطلب ..
IMAGE به یاد مرحوم حاجی محمد کر

 اولکامیز- لطیف ایزدی : یک سال از وفات حاجی محمد کر گذشت . ظهرگاه یکشنبه سوم تیرماه 97 به همت خانواده بزرگوارش اولین سالگرد وی با حضور سبز اقوام و خویشان و یارانش برگزار میشود. ادامه مطلب ..
IMAGE پایان نوشتن !

اولکامیز- امان محمد خوجملی : فعال سیاسی و رسانه ای ترکمن صحرا :  گاهی اوقات اتفاقاتی پیش می آید که اختیار تصمیم نهایی آن دست خودِ آدم نیست انسان مجبور می شود اطاعت کند یا تبعات احتمالی مترتب بر... ادامه مطلب ..
به یاد نادر ابراهیمی *

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- امروز 16 خرداد 1397 دهمین سالروز خاموشی نادر ابراهیمی نویسندۀ خوش‌ذوق ایرانی است که بیشتر با آثاری چون  مجموعۀ «آتش بدون دود» و «‌یک عاشقانۀ آرام» و همچنین «سه دیدار»،... ادامه مطلب ..
IMAGE چرا در جا می زنیم ؟

اولکامیز- جعفر محمدی سردبیر و صاحب امتیاز سایت پر مخاطب عصر ایران نوشت :  چرا در جا می زنیم؟ این سوالی است که از زاویه های مختلفی می توان بدان نگریست و آن را کاوید. امروز می خواهم یکی از مهم  ترین... ادامه مطلب ..
IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

سلام وخسته نباشید سردارجان هرجا بازی کنی انشالله موفق باشید برای ما ایرانیها ومردم ترکمن صحرا افتخار...
دهه ی شصت ؛ ما - بچه های محله ی خالدنبی گنبد - با همان کتاب ها یعنی: عقیده ی ترکمانی و تحفة الرجال ،...
در مورد ذکر تاریخ تولدها اسم یکی از افرادی که میشناختم و کارمند شده بود رو دیدم
متاسفانه این رفتارها روش عادی برای بعضی شده است بنابر این بهتر است قبل از رای دادن به فکر این گونه س...
وقتی برای جلف بازیهای " اندی " ، "خوشگلا باید برقصند " و عربده های گوشخراش مقلدان او از بلندگوهای پر...
امیدارم اول به یک نتیجه واحد درکتابت وتلفظ برسند چون آموزشهای سلیقه ای در ادوار آبنده سر در گمی را ب...
تلگرام به کجای مسایل خانوادگی ورود کرده اصلا تلگرام که فقط یه بستره به چیزی ورود نمیکنه
سلام آقای قجقی ان شاءالله نماز روزتون قبول باشه مهدی یزدان پرست هستم.
با عرض تشکر برای زحمت هایی ک...
درود بر شما
گفتگوی جالب و بسیار شفافی بود که کمتر در کشور شاهدش هستیم چه برسد به ترکمن صحرا
بخصوص ...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.