b_150_100_16777215_00_images_photo_2017-11-10_17-47-11.jpg

اولکامیز- کریم قزل، فعال سیاسی اجتماعی : نشست سیاسی شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی مرواه تپه امروز جمعه 19 آبان ماه  ساعت 9:30 با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط عوض نفس آخوند جانقربانی آغاز شد. مهندس حضرتقلی حاجیلی دوجی دبیر انجمن اسلامی شهرستان مراوه تپه عرض خیر مقدم به مدعوین جلسه جناب آقای حاج علی اصغری و دکتر کوهساریان داشتند و ضمن تشکر از حضور امام جمعه قازانقایه و هیات همراه از حضور پرشور فعالین اجتماعی در این جلسه اعم از فرهنگیان ،عضو شورای اسلامی شهر مراوه تپه،کسبه،کارمندان اداره جات و دانشجویان قدردانی نمودند.

حاج رحمت الله پران دوجی رییس ستاد دکتر روحانی مرد خستگی ناپذیر و چهره ی اصلی برپایی این جلسه بودند.

بعد از مهندس حاجیلی دوجی حاج آقای علی اصغری به ایراد سخنرانی پرداختند. اهم سخنان این چهره ی ملی سیاسی اجتماعی مذهبی به شرح بود : 

اشاره به شرافت ، صداقت و فرهنگ اصیل و نجیب مردمان مراوه تپه که با توجه به کمترین امکانات و شدت محرومیت بیشترین خدمات را به انقلاب انجام دادند.

توجه ی ویژه به مراوه تپه داریم چون بزرگانی مثل حاج ناصرآخوند قزل و مهندس حضرتقلی دوجی و بقیه ی عزیزان سالهاست عضو اتحادیه هستند.

اسلام محوریت انسجام و وحدت جوامع بشری بوده و هست. حضرت امام (ره) اعتقاد داشتند مردم خود حاکم بر سرنوشت شان باشند. آمریکا و رژیم طاغوت فکر نمی کردند انقلاب پیروز شود.


اتحادیه های انجمن اسلامی همگام و همراه با نهضت امام راحل سازماندهی شد و شکل گرفت . وظیفه ی اتحادیه انجمن های اسلامی پاسداری از انقلاب اسلامی در راستای حفظ منافع مردم و حفاظت از جمهوریت نظام می باشد. مردم در حاکمیت نقش داشته باشند.فرصت دادن به مردم برای ابراز نظر.

داشتن فکر انقلابی ضامن توسعه و پیشرفت هست. امام راحل همواره تاکید به دین مردم و حفظ منافع مردم داشتند.

امام حسین علیه السلام دلایل اعتراض به حاکمیت جور زمان ،یزید ملعون، احیای دین جد مبارک خویش و رعایت نکردن حدود دین و رعایت نشدن منافع مردم بیان کردند.

حاج علی اصغری با اشاره به اربعین سرور و سالار شهیدان یاد و خاطره سیدالشهدا و شهیدان کربلا را گرامی داشتند. در ادامه ایشان وظیفه اصلی اتحادیه را رابط بین حاکمیت و مردم برشمردند. آگاه کردن مردم نسبت به انقلاب و مطالبه از مسوولین برای خدمت بیشتر به مردم از جمله وظایف اتحادیه است.

احترام به رای مردم و حمایت از دولت منتخب را نیز از وظایف اتحادیه برشمردند.

تبدیل به استان شدن گلستان از تفکرات موسسین اتحادیه انجمن اسلامی بوده که توسط شهید بزرگوار قندهاری و سایر عزیزان پیگیری و عملیاتی شد.
از پنج شهرستان قبل از استان شدن در حال حاضر چهارده شهرستان در استان موجود می باشد که شهرستان مراوه تپه محرومترین دربین شهرستانها است.

دفاع تفکر امام راحل و دفاع از ولایت فقیه از اهداف اتحادیه می باشد.

در ادامه حاج علی اصغری راهکارهای عملی برای توسعه ی شهرستان ارایه نمودند که تشکیل تعاونی های خرد و کلان از جمله ی پیشنهادات بود.
پسته ی چندهزار هکتاری قازانقایه و فرش دستباف زنان و دختران ترکمن را پتانسیل بالقوه شهرستان اشاره کردند که با همت و هم اندیشی جوانان می توان آن ها را به بالفعل تبدیل کرد تا با عرضه ی این محصولات در داخل کشور و صادرات آن به سایرکشورها منبع درآمد خوبی برای شهرستان بشود.
جوانان جویای نام و انقلابی را دعوت به کارآفرینی نمودند.
از اعضای انجمن خواستند با تشکیل کمیته های تخصصی به پیگیری مطالبات بپردازند.

وی از یغمور قلی زاده به نیکی یاد کرده و ایشان را چهره ی تاثیر گذار ملی دانستند و ماندگارترین معاون استاندار نام بردند و در پایان آرزوی رونق و توسعه ی شهرستان داشتند. و از حضور همه ی عزیزان بالاخص از زحمات و تلاش های حاج رحمت الله پران دوجی تشکر و قدر دانی نمودند.

سخنران بعدی حاج ناصرآخوند قزل امام جمعه ی دهستان پالیزان بودند.
ایشان در سخنان خود ضمن تشکر از تشریف فرمایی جناب آقای حاج علی اصغری و دکتر کوهساریان ،دولت تدبیر و امید دکتر روحانی را ایده ال ترین دولت دانستند و از مسوولین خواستند که مردم را دریابند و اشاره داشتند که رنج ها و آلام مردم که حاصل بی تدبیری و عدم ثبات بازار و اقلام مورد نیاز زندگی روزمره بود در دولت دکتر روحانی برطرف شد و مردم خیال شان آسوده است که دیگر افزایش لحظه ای قیمت ها را نخواهند داشت.
ان شاءالله روز به روز شاهد شکوفایی ایران اسلامی در سایه ی زعامت مقام معظم رهبری  خواهیم بود.


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
IMAGE پیام تسلیت اولکامیز به قدیر و ابراهیم کریمی
جناب آقای قدیر و ابراهیم کریمی درگذشت مادر عزیزتان را به شما و خانواده داغدارتان...

یادداشت

آقای صدیقی! نماز جمعه هم فرصت است

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- واکنش سریع و صریح رییس جمهور روحانی به سخنان حجت الاسلام صدیقی در خطبه های نماز جمعه تهران ناخرسندی امام جمعه موقت را در پی داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE سوختن در آب، غرق شدن در آتش

اولکامیز- سوختن در آب،غرق شدن در آتش بی رحم ترین پارادوکس دنیاست. خدایا دلم از دريايى گرفت كه زورش به آتش نرسيد.هر چه بسوزد آبش می زنند ، وای به روزی که آب بسوزد! @ulkamizcomمعجزه حضرت ابراهیم خلیل (ع)... ادامه مطلب ..
IMAGE شعر گونگل و ترجمه فارسی آن

اولکامیز- مهندس محمد طواق خوش کام  شاعر و ادیب  گنبدی یکی از بهترین مترجمان حال حاضر اشعار مختومقلی فراغی در ترکمن صحراست. ترجمه منظوم  شعر پر محتوای گونگول به زبان فارسی گویای این مدعاست .  ادامه مطلب ..
IMAGE نماز جمعه و تریبونی برای وحدت آفرینی

ایرنا- محمدستاری : به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه شانزدهم دیماه 1396 در حکمی حجت‌الاسلام و المسلمین... ادامه مطلب ..
ریشه اعتراضات را در داخل کشور و عملکرد خودتان جست و جو کنید

عصر ایران؛ جعفر محمدی* - بعد از حدود یک هفته، ناآرامی ها در کشور پایان گرفت اما ناآرامی های کلامی در برخی تریبون های نماز جمعه همچنان ادامه دارد.در ایامی که خیابان های حدود 80 شهر ایران درگیر... ادامه مطلب ..
IMAGE آنها که بذر نومیدی کاشتند پاسخ دهند

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- برخی می گویند در این دو سه روز که فضا ملتهب شده چرا روحانی سکوت کرده و سخنی نمی گوید؟کسانی البته دوست داشتند او کلامی را بر زبان آورد تا آماج شعارهای خیابانی قرار گیرد و... ادامه مطلب ..
IMAGE گونده لیک

اولکامیز- دکتر ارازمحمد سارلی : ۶نجی دی آیی ۱۳۹۶ گچن گون قزلجه آق امام دا، استاد اراز بردینگ چادرینا باردیم. همه تانیش یوزلری گورودم. قزلجه لرینگ دأبينده، چادر اوچی بیلن ییقلیار. بأشی یدی سی... ادامه مطلب ..
IMAGE ایران امن یا ناامن ؟

اولکامیز-  یادداشتی از محمد سلاق : به نظر می رسد اقتصاد به شدت بیمار و درمانده و بدون درمانگر ایران این روزها بد جور سرد و بیرحمانه نفس هایمان را به شمارش انداخته ادامه مطلب ..
IMAGE فرهنگ پویا و ایستا از زاویه دیگر

اولکامیز- امان محمد خوجملی: مهمترین بخش فرهنگ ما ترکمنها دین و مذهب می باشد که در تار و پود جامعه ما رسوخ دارد. ادامه مطلب ..
IMAGE ترکمن صحرای ایستا یا پویا ؟!

اولکامیز- محمد جان آخوند بهلکه :  وبسایت اساس نیوز ، فایل های ویدیویی از یک میزگرد علمی - دینی، نشر کرده است. در این میزگرد چند روحانی ترکمن و چند استاد دانشگاه، تحت عنوان: (( بررسی مسایل جهان... ادامه مطلب ..
IMAGE قانون بودجه و رقص اعداد در فضای مجازی

عصر ایران - مهرداد خدیر : همین چند سال پیش مردم چندان ازلایحه بودجه سالانه سر در نمی آوردند و در رسانه های رسمی هم تنها اعدادی اعلام می شد که به خاطر بزرگ بودن حتی گاه قابل خواندن نبود ادامه مطلب ..
IMAGE امشب نوبت کجاست ؟

 به قلم یکی از کاربران اولکامیز : زلزله ی کرمانشاه و سرپل ذهاب سینه ها را به درد آورد. صحنه هایی را دیدیم که هیچگاه فراموششان نخواهیم کرد. بنابر عادت دیرین فکرش را نمی کردیم زلزله به این زودی و به... ادامه مطلب ..
IMAGE غارا یِل

اولکامیز- طاهر عبدی راد: گیجأنینگ بیر ماحالئ بۇلوپ .تۇی سۇوولوپدئ.رحمان اۇل گیجأنی دۇسی یاغمئرئنگ میخمانئ بۇلمالئ بۇلوپ ،تۇی یردن بیله لیکده یاریشدا بایراق آلان آطئ غارا یل بیلن ،یاغمئر لارا... ادامه مطلب ..
IMAGE در کنار مختومقلی

اولکامیز- از پل و رودخانه ی اترک که می گذرم نگاهم به چهار ستون وگنبدی در بالای آن نظر من وهر بیننده ای را به خود جلب می کند. ادامه مطلب ..
IMAGE انسان دوستی مولانا – قسمت اول

اولکامیز- مقاله ای از عبدالفغار علاقی صاحبنظر ادبیات عرفانی :   26 آذر سالروز وفات حضرت جلال الدین محمد بلخی معروف به حضرت مولانا است. این شب به شب عروس مشهوراست. شبی که مولانا به وصال حق رسید. در... ادامه مطلب ..
IMAGE علت العلل مسافرت به خارج

اولکامیز- امان محمد خوجملی : بودجه سال 1397 سرو صدای زیادی به راه انداخته است. دولت برای تامین بودجه ی خود برای عمران و آبادانی کشور دست به جیب مردم برده است. ادامه مطلب ..
IMAGE آیا خیّرظالم ممکن است?!

اولکامیز- امان محمد خوجملی : خیّر ظالم!! تناقض آمیز نیست؟ این سئوالی است گاهی پرسیده می شود. آیا ممکن است یک انسان هم خیّر باشد هم ظالم؟ همزمان هم کار خوب بکند و هم کار بد؟. هم به دیگران کمک بکند و... ادامه مطلب ..
IMAGE ای مهربانترین همدم من

اولکامیز- دلتنگم،دلتنگ لبخندهای شیرینت،دلتنگ دست های پیرت. دلتنگ آن روزها،که بودی،دلم بدجور هوای تو دارد. ادامه مطلب ..
IMAGE نوشته یک نوجوان ترکمن در باره جام جهانی

اولکامیز- 184 روز باقیست تا شروع بزرگترین تورنمنت فوتبال جهان یعنی " #جام جهانی"‌ .  به شروع جام جهانی روز به روز نزدیک میشویم و همه ی تیم ها در تکاپوی برنامه ریزی و هماهنگی تیم خود برای حضوری... ادامه مطلب ..
IMAGE قصه ی مادبزرگم

اولکامیز- مادر پدر من ان موقع که من نبودم وحتی از ان هم دیرینه زمانی که پدرم بسیار کوچک بوده از دنیا رفته است ادامه مطلب ..
IMAGE وحدت اسلامی از زاویه ای دیگر

 اولکامیز- گفتاری از امان محمد خوجملی* : کشور ما از فِرق، اقوام و مذاهب گوناگونی تشکیل شده است که در جای جای ایران بزرگ زندگی می کنند. اتفاقاً زندگی آرام و دوستانه و برادرانه هم با یکدیگر دارند... ادامه مطلب ..
IMAGE یادداشت "مدیرعامل خانه کتاب ایران" در پی درگذشت مدیر "کتابفروشی قابوس"

📝 "مجيد غلامی جليسه" مدیرعامل خانه کتاب ایران در یادداشتی درگذشت "مراد دردی قاضی" مدير كتابفروشی قابوس گنبدکاووس و از پیشکسوتان نشر فرهنگ و ادب ترکمن را تسلیت گفت. متن این یادداشت را در ادامه... ادامه مطلب ..
IMAGE اختلاف اسلوب اندیشه در گفتار و نوشتار

اولکامیز - کامبیز قجقی نژاد: این قرآن افراد بشر را به بهترین راه هدایت می کند. علم نیز قلب انسان را گشاده می گرداند البته علمی که توام با حکمت قرآنی باشد. ادامه مطلب ..
IMAGE ابتذال سیاست در ورزش

اولکامیز- امان محمد خوجملی : نارکارآمدی سیاست درخودِ سیاست به خاطر انتصابات و انحصاراتی که در آن وجود دارد دقیقاً مشخص نمی شود. چون همه چیز را نمی شود دقیقاً با دیگر کشورها با بیان مصداقهای آن... ادامه مطلب ..
IMAGE نویسنده‌ی بزرگ برایان آلدیس

نشریه صحرا - نویسنده: دکتر یوسف آزمون / ترجمه از ترکمنی به فارسی توسط آنادردی عنصری : (نوشته زیر به مناسبت درگذشت برایان آلدیس شاعر و رمان نویس مشهور انگلستان به رشته تحریر درآمده است. ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

قبلاٌ هم عرض کردم بنده ادیب نیستم.استدعا دارم از بکار بردن جملات پرطمطراق خودداری فرمایید.این گونه ن...
سلام اقای مدیر.واقعا مطلب دردناکی بود.مسوولان و خیرین شهر باید دست به کار شوند.
راه نجات فقط دمکراسی واقعی با تمام ملزومات و ضروریات شناخته شده اش ، بخصوص تشکلهای حزبی با برنامه مش...
با احترام به طرفداران یاشولی گری ؛بهتر است بساط یاشولی لی گری قومی را برچینیم وبه شایستگان شهرستان ف...
تعجب بنده این است که قبل و حین انتخابات مختلف انواع فعالیت برای تشکیل گروه های یاشولی یا مصلاحت انجا...
آیا این سه نفر کاندیدای مورد اشاره قیم تمام کاندیداهای احتمالی دیگر هستند؟
یاشاسین استاد سارلی . آخون بهلکه هیچ وقت از رسول الله وصحابه کرام دلیلی برای هفت روز عزا گرفتن برای ...
فتنه گران کدام قشر جامعه هستند کسانی که به گرانی ومشکلات اقصادی اعتراض کردند یا قشر دیگه ی بودند الب...
خودم عقل دارم وخودم انتخاب میکنم لازم نیست کسی برام انتخاب کنه
با تشکر از دیدگاه این بزرگوار نکته ای مد نظر قرار میگیرد و سئوالی پیش می آید که معمولا در انتخاب هیئ...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.