b_150_100_16777215_00_images_photo_2017-11-13_21-31-04.jpgاولکامیز- یکشنبه 21 آبان اعضای ارشد مجمع تدبیر وامید ترکمن صحرا و رؤسای ستاد انتخاباتی 6 شهر ترکمن نشین دکتر روحانی و نمایندگان ائمه جمعه و نمایندگان ادوار و معتمدین وفعالان اجتماعی با استاندار گلستان دیدار و نشست داشتند . دکتر حکیم کوچکی در این نشست گفت : این استان فرصت‌ها وظرفیت‌های فراوانی را دربردارد وجود صنایع گوناگون، تنوع محصولات کشاورزی، اقلیم زیستی متنوع، قومیت‌های متعدد و از همه مهم‌تر خیل عظیم جوانان پرشور وبا ایمان ازمزیت‌های بارز این استان است. 

رئیس مجمع تدبیر و امید ترکمن صحرا که از طرف روسای 6 شهرستان ترکمن نشین سخن می گفت افزود: ما زمانی می توانیم به رشد وتعالی برسیم که گفتار ورفتارمان با هم یکی باشد صداقت درگفتار وعمل وعدالت در رفتار یکی از ویژگی انسان مومن ومتعهد است. ما نفسمان را به سان آیینه ای درنظربگیریم؛ هرچه آیینه پاکتر باشد ما حقیت اشیاء را بهتر می بینیم وخودمان را هم زیباتر مشاهده می کنیم. لذا در رعایت امور دیگران هم چون آیینه صریح وشفاف باشیم تا به خوبی بتوانیم از عهده مسئولیت خود برآییم ودرمسیر انجام مسئولیتمان عدالت ورزی را سرلوحه کارمان قرار دهیم.زیرا(بالعدل قامت السموات والارض)هستی بر اساس عدالت پایه گذاری شده است. عدالت به منزله ترازوی الهی است.(لیقومَ الناسُ بالقسط) تا مردم به دادگری قیام کنند. زیرا در رعایت حقوق شهروندی دو مقوله عدالت وتامین امنیت بسیار حائز اهمیت است، اجرای عدالت وتامین امنیت، هدف اصلی حقوق وکیمیای سعادت هرجامعه انسانی است. عدالت از مشتقات محرومیت ومظلومیت است انسانها وقتی در جامعه ای محروم ومظلوم واقع می شوند حس عدالت خواهی وظلم ستیزی دروجودشان رشد می کند وعدالت محور وظلم ستیز می شوند. در این صورت جزو انسانهایی می گردند که برای اجرای عدالت مایه می گذارند وهرنوع ایثار وفداکاری از خود نشان می دهند.

دکتر کوچکی خاطرنشان ساخت: هراقدامی که درآن عدالت ورزی به فراموشی سپرده شود مشروعیت خودش را از دست می دهد اگر عدالت نباشد امنیت هم درجامعه به خطر می افتد. پس فردی که مسئولیت بزرگ وخطیری را به عهده می گیرد باید به وسع خود در جهت تحقق بخشیدن مطالبات بحق مردم تلاش کند وهم در مسیر اجرای دقیق وعادلانه حقوق مشروع آنها مصمم باشد و بدون نگاه به هر گونه شاخصه انسانی مثل رنگ ونژاد وقومیت و.... بتواند خدماتی صادقانه ومفید به مردم آن جامعه ارائه نماید. از طرفی هم واقفیم که ما با دریایی از تغییرات وتحولات مواجه هستیم اگر با موج این دریا کنار نیاییم مسلما غرق خواهیم شد.

معاون حقوقی ونظارت ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در استان گلستان تاکید کرد: اکنون زمان آن فرا رسیده است که همه با هم در کنارهم با وحدت وهمدلی واخوت وبرادری می توانیم در ترقی وتعالی استانمان سهیم باشیم، سرنوشت توسعه این استان به دست توانای خودمان رقم می خورد زیرا خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید:( ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم) خداوند سرنوشت هیچ قومی یا ملتی را عوض نمی کند مگر اینکه خودشان آن را تغییر دهند و درتغییر وتحول آن سهیم باشند.

کوچکی گفت: جناب آقای استاندار یکی از دغدغه‌های جدی و فراگیر فعّالین اجتماعی و مردم شریف ترکمن صحرا در استان گلستان تحقق مطالبات بحق ومشروعشان است. این مردم نجیب، پیشینه درخشان خود را در همدلی وهمراهی با نظام جمهوری اسلامی در تمام عرصه‌های انقلاب اسلامی ثابت نموده و جای هیچ گونه شک و تردیدی در این مجال باقی نگذاشته‌اند.


وی افزود: ما ترکمن ها، همدوش سایر هموطنان در همه ی مراحل شکل گیری، استقرار وپیشبرد آرمان های جمهوری اسلامی مشارکت فعال داشته وداریم و با حضور حداکثری خویش در تمامی انتخابات ها بویژه سال 96 وفاداری خودمان را به نظام جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری اثبات کردیم و نشان دادیم که ما خواهان یک نوع تغییر ونگاه ویژه و پاسخ مثبت به مطالبات بحق و رعایت حقوق شهروندی در حقمان هستیم. در این مسیر نگاهی مثبت و عدالت محور را سراغ داشتیم، اما تاکنون نتیجه ی چندان مقبولی برایمان اتفاق نیفتاد.

رئیس مجمع تدبیر و امید ترکمن صحرا اظهار داشت : خواسته ها وآرمانهای شهروندان محبوب این استان بویژه ترکمن صحرا تحقق حقوق شهروندی وبکارگیری عادلانه نیروهای شایسته خود در سطوح مختلف معاونت، مدیریت های استانی و منطقه‌ای وفرمانداری 6 شهرستان می باشد. که متأسّفانه‌ سال‌هاست جز موارد نادر، مغفول مانده است. باوجود اینکه اهداف این نظام ومنویات مقام معظم رهبری نیز، رشد و تعالی، برابری و برادری و نگاه مساوی و عدم تبعیض می باشد.بنابر این کارگزاران دولت تدبیروامید نیز در راستای برنامه‌های دولت، گام‌های جدی برداشته و به ‌ویژه در سطح استان‌ها در این زمینه تلاش کنند. کشور باید با شایستگی پیش برود و این شایستگی در تمام قومیتها موجود است. 

کوچکی گفت: آقای استاندار از جناب عالی انتظار اهتمام به خواسته های این مردم نجیب و وحدت طلب ترکمن صحرا وبکارگیری از شایستگانشان را داریم وتا بتوانند به سهم خود، وبدون نگاه قومیتی به عنوان یک شهروند، خدماتی خالصانه برای مردم شریف این استان ارائه نمایند. امیدواریم با ایجاد ائتلافی فراگیر ازهمه نیروهای توانمند، دلسوز وهمراهی همه شهروندان عزیز گامی بزرگ در جهت رشد وتوسعه این استان برداشته و در جهت آبادانی وشکوفایی وحل مشکلات مردم استان گلستان موفق و موید باشید.  درپایان مجمع تدبیر وامید ترکمن صحرا در همه ی زمینه های رشد و تعالی استان، آمادگی مساعدت و مشاوره وهمراهی خود را برای جناب عالی استاندار محترم این استان اعلام می نماید.


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
IMAGE تسلیت به وابستگان جانباختگان زلزله کرمانشاه
به خانواده های داغدار و مصیبت دیده  جانباختگان زلزله کرمانشاه و مناطق غربی کشور...

یادداشت

IMAGE چرا باید خیراندیش هم باشیم؟

 اولکامیز- دراین عالم هستی برای انسان  بطریق اجتماعی زیستن وطبق کارحلال امرارمعاش نمودن بدون شک وشبهه به نفع  بشریت محسوب می شود۰ همچنین داشتن اتحادپایدار ومقاومت دربرابر برخی نارسایی هابه... ادامه مطلب ..
IMAGE بیایید خود بحران نباشیم!

عصر ایران، نورالله نصرتی- واقعه دلخراش دیگری به وقوع پیوسته؛ تن ایران عزیزمان دوباره از زلزله ای مهیب لرزیده؛ چه دلها که شکسته؛ چه چشمها که چشمه اشک شان خشکیده؛ چه دلهای مهربان که در سراسر این... ادامه مطلب ..
IMAGE چپ علیه چپ‌روی

کارگزاران - محمد قوچانی : چرا بهزاد نبوی همچنان از حسن روحانی حمایت می‌کند؟ پیرمرد با قامتی خمیده از رنج حبس شش ساله و تجربه‌ی یک عمر زندگی انقلابی و از آن مهم‌تر؛ تفکر انقلابی این روزها به... ادامه مطلب ..
IMAGE سخنی با زمین

اولکامیز- دلنوشته عبدالکریم قزل*: امروز صدای تیشه از بیستون نیامدشاید به زیر آوار فرهاد رفته باشد ادامه مطلب ..
IMAGE پایان تلخ

اولکامیز- وحید دلیجه : یکی از معما هایی که جواب آن بی پاسخ مانده یا همیشه ابهام برانگیز است و همیشه هم خواهد بود، خود کشی است.  ادامه مطلب ..
IMAGE راز توسعه ژاپن، کره جنوبی و مالزی

 عصر ایران؛ جعفر محمدی* - در یک ماه اخیر، فرصتی دست داد تا سفرهایی به ژاپن، کره جنوبی و مالزی داشته باشم؛ کشورهایی که هر گاه سخن از توسعه ایران گفته می شود، نامی از آنها نیز به میان می آید: زمانی... ادامه مطلب ..
IMAGE ظروف یک بار مصرف و تهدید محیط زیست

اولکامیز- یادداشتی از امان محمد خوجملی: پیشرف علم،صنعت و تکنولوژی و فناوری فرصتهای مناسبی را در اختیار انسانها قرار داده است. درسایه این پیشرفت هاست که انسانها اشتهای فزاینده ای به مصرف پیدا... ادامه مطلب ..
IMAGE اتوبوس‌های مرگ و درد عادی شدن

عصر ایران؛ مصطفی داننده- این روزها برخی از جریان‌ها و افراد سیاسی از چرخش روحانی به سمت اصول‌گرایان سخن می‌گویند. من هم می‌خواستم از این افراد سوال کنم دقیقا از کدام چرخش سخن می‌گویید؟ کاری... ادامه مطلب ..
IMAGE نامه رحمان قره باش به استاندار

اولکامیز- رحمان قره باش یکی از چهره های شاخص و اعتدالگرای اقتصادی و سیاسی در استان گلستان است. وی شخصیتی تاثیرگذار در ترکمن صحراست که در پیشبرد ستاد استانی دکتر روحانی در ایام انتخابات نقش بی... ادامه مطلب ..
IMAGE اولین ها در باره شهردار مراوه تپه

اولکامیز- یکی از کاربران خوش قلم و تیزبین کانال تلگرامی اولکامیز در باره گلالگ بیگی زاده گزینه نهایی شورای شهر مراوه تپه برای احراز پست شهرداری مطلبی کوتاه و خواندنی نوشته اند که بی کم و کاست... ادامه مطلب ..
IMAGE فاجعه !

عصرایران-احسان محمدی: چند وقتی است که تصمیم گرفته ام اتفاقات خوب زندگی را هم ببینم. چشمم را به «بد» دیدن و دستم را به «سیاه» نوشتن عادت ندهم اما مگر می شود؟ وقتی اخبار بد مثل هوای آلوده پیرامون... ادامه مطلب ..
IMAGE دست از سر من بردارید!

فرارو- «دولت دوازدهم ادامه این دولت، دولت اعتدال و دولت اصلاحات است.» حسن روحانی این حرف را 23 اردیبهشت در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران و در برابر چشم 20 هزار نفر هوادار خود بیان کرد، همان... ادامه مطلب ..
IMAGE وضعیت کشورهای اسلامی

اولکامیز- امان محمد خوجملی: کشورهای اسلامی با تمام ادعاهای خود در هیچ زمینه ای وضعیت مناسبی نسبت به دیگر کشورهای غیر اسلامی ندارند. در زمینه های اقتصادی و اجتماعی وصنعت و تکنولوژی و فناوری و... ادامه مطلب ..
IMAGE جهالت و تخریب فرهنگی

کمی بالاتر از مصلی اهل سنت گنبد قبرستانی معروف به نام نازقلی خوجه وجود دارد که در محدوداش شخصیت های بسیاری از تورکمن ها آرمیده اند. از جمله این شخصیتها خوده نازقلی خوجه می باشد که قبرستان به نام... ادامه مطلب ..
IMAGE ادبیات مختومقلی

کانال مختومقلی : دکتر مصطفی تانچ، استاد دانشگاه ترکیه : عصری که مختومقلی در آن می زیست بهترین آثار ادبی ترکمن به اوج خود رسید. این آثار و سخن ناب شاعر برای ما خیلی پرفایده است. ادامه مطلب ..
IMAGE مجموعه طوایف اغوزخان

اولکامیز-  مجموعه ی قبایل بزرگ اعوذخان ازنسل فرزندقره خان ازآسیای میانه برخاسته اند۰ بیشترین آنها درتمامیت نقاط قاره ی آسیاودیگرقاره هابطورپراکنده گسترش پیداکرده مستقرشده اند؛البته... ادامه مطلب ..
IMAGE نکته های یک جشن

 اولکامیز- مراسم جشن فارغ التحصیلی طلاب جوان حوزه علمیه قازانقایه پیام ها و نکته های تلخ و شیرین داشت که به شرح ذیل می خوانید : ادامه مطلب ..
IMAGE دین و اجبار

 احسان مکتبی - ايمان از منظر لاك، وجهي با اجبار ندارد، آزادي انتخاب، حق اوليه انسان‌هاي عاقل و بالغ است و كسي را نمي‌توان به غير آنچه خود مي‌خواهد به ديني وا‌داشت ضمن آن‌كه حوزه دين حوزه... ادامه مطلب ..
IMAGE چه کردیم با سرزمین خود !

به قلم مهرداد خدیر- «ما خودخواه ترین نسلی هستیم که در طول هفت هزار سال پیش در این سرزمین زیسته چون هر بلایی بر سر حوزه محیط زیست آمده طی چهار دهه گذشته بوده است. ادامه مطلب ..
IMAGE فرصت‌ها را دریابیم...

خانم ناظم از دختر محصل پرسید: به خاطر غیبت دیروز گواهی پزشک آورده‌ای؟ دختر نوجوان پاسخ داد: نه. چون بیمار نبودم و مادرم هم اطلاع داده بود که نمی توانم به مدرسه بیایم. ادامه مطلب ..
IMAGE فرهنگ تقدیس

  گفتاری از صادق زیباکلام : توئیتی که بعد از مصاحبه تلویزیونی سه‌شنبه‌شب هفته گذشته آقای رئیس‌جمهور گذاردم مبنی بر اینکه «به نظر می‌رسد ما دو ایران داریم یکی در عالم واقعیت و دومی هم در ذهن... ادامه مطلب ..
IMAGE ماجرای سپنتا و یک پرسش متفاوت: رییس قوه مقننه کیست؟

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- سخنان روز یکشنبه رییس مجلس شورای اسلامی در ابراز مجدد مخالفت با لغو عضویت سپنتا نیک نام عضو زرتشتی شورای شهر یزد تغییری در موضع فقهای شورای نگهبان ایجاد نکرده و سخنگو... ادامه مطلب ..
IMAGE وصیت کورش یا منشور سبز؟

 کانال فردای بهتر - گفتاری از سید مصطفی‌ تاجزاده : ✅ قطعه زیر را به کورش نسبت می دهند. صرف نظر از درستی یا نادرستی این انتساب، می توان آن را به عنوان"منشور سبز" معرفی کرد و برای تحقق توصیه هایش... ادامه مطلب ..
IMAGE نیست های هست نما

اولکامیز - کامبیز قجقی نژاد: در این دنیا هر شخصی شب و روز در جستجوی چیزهایی است که فعلا نیست بعدا هست می شود مثلا اگر کسی گدایی می کند طالب بخششی است که فعلا یافت نمی شود ادامه مطلب ..
واکنش‌ها به درگذشت علی‌اشرف درویشیان

ایسنا نوشت: محمود دولت آبادی، شمس لنگرودی و جمال میرصادقی در پی درگذشت علی اشرف درویشیان از این نویسنده پیشکسوت و دغدغه‌هایش سخن گفتند. ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

روز18 ابان هم سالگرد شهید حاج معمی هلاکو نماینده شجاع اسبق و سیاستمدار برجسته ترکمن بود لطفا در رسان...
اقای یلمه شما دیگه این حرف را نزنید خواهشا یلمه ها که مدعی اند ادم و حوا یلمه بوده
البته در ثلاثین حضور داشتند نه در اربعین
ضمن اینکه تک تک افراد جامعه در حفظ محیط زیست مسئولیت دارند افراد متولی امور اجتماعی لازم است طرح هائ...
لطیف جان ، تعداد نمایندگان شهید در سقوط یاک 40 بیشتر از 5 نفر بودند . لطفا اصلاح فرمایید. ممنون
مطالب نگارش شده کامل نبوده قهرمانی تیم کلنی اق قلا درسطح کشورجام نصر ویادی ازپدرفوتبال اق قلانشده وا...
سلام دوست عزیز ما فرزندان آدم وحوا هستیم مطرح کردن چنین مسا ئلی عقبگرد مردم یک منطقه را می رساند ب...
اظهارات شماپسندیده است۰ واقعٱ سقف وشیشه های اتوبوس عمومی چندان ایمنی نیستند۰ بایدفکری خوب وایمنی بای...
درگذشت حاج آقای نافعی که به ورزش مدارس نیز خدمت فراوانی کرد را تسلیت گفته و برای او و سایر درگذشتگان...
ببخشید که جسارت میکنم و واقعا شرمنده ام که عرض میکنم ولی شما یموت ها تنگ نظرترین افراد برای تاریخ ت...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.