b_150_100_16777215_00_images_photo_2017-11-13_21-31-04.jpgاولکامیز- یکشنبه 21 آبان اعضای ارشد مجمع تدبیر وامید ترکمن صحرا و رؤسای ستاد انتخاباتی 6 شهر ترکمن نشین دکتر روحانی و نمایندگان ائمه جمعه و نمایندگان ادوار و معتمدین وفعالان اجتماعی با استاندار گلستان دیدار و نشست داشتند . دکتر حکیم کوچکی در این نشست گفت : این استان فرصت‌ها وظرفیت‌های فراوانی را دربردارد وجود صنایع گوناگون، تنوع محصولات کشاورزی، اقلیم زیستی متنوع، قومیت‌های متعدد و از همه مهم‌تر خیل عظیم جوانان پرشور وبا ایمان ازمزیت‌های بارز این استان است. 

رئیس مجمع تدبیر و امید ترکمن صحرا که از طرف روسای 6 شهرستان ترکمن نشین سخن می گفت افزود: ما زمانی می توانیم به رشد وتعالی برسیم که گفتار ورفتارمان با هم یکی باشد صداقت درگفتار وعمل وعدالت در رفتار یکی از ویژگی انسان مومن ومتعهد است. ما نفسمان را به سان آیینه ای درنظربگیریم؛ هرچه آیینه پاکتر باشد ما حقیت اشیاء را بهتر می بینیم وخودمان را هم زیباتر مشاهده می کنیم. لذا در رعایت امور دیگران هم چون آیینه صریح وشفاف باشیم تا به خوبی بتوانیم از عهده مسئولیت خود برآییم ودرمسیر انجام مسئولیتمان عدالت ورزی را سرلوحه کارمان قرار دهیم.زیرا(بالعدل قامت السموات والارض)هستی بر اساس عدالت پایه گذاری شده است. عدالت به منزله ترازوی الهی است.(لیقومَ الناسُ بالقسط) تا مردم به دادگری قیام کنند. زیرا در رعایت حقوق شهروندی دو مقوله عدالت وتامین امنیت بسیار حائز اهمیت است، اجرای عدالت وتامین امنیت، هدف اصلی حقوق وکیمیای سعادت هرجامعه انسانی است. عدالت از مشتقات محرومیت ومظلومیت است انسانها وقتی در جامعه ای محروم ومظلوم واقع می شوند حس عدالت خواهی وظلم ستیزی دروجودشان رشد می کند وعدالت محور وظلم ستیز می شوند. در این صورت جزو انسانهایی می گردند که برای اجرای عدالت مایه می گذارند وهرنوع ایثار وفداکاری از خود نشان می دهند.

دکتر کوچکی خاطرنشان ساخت: هراقدامی که درآن عدالت ورزی به فراموشی سپرده شود مشروعیت خودش را از دست می دهد اگر عدالت نباشد امنیت هم درجامعه به خطر می افتد. پس فردی که مسئولیت بزرگ وخطیری را به عهده می گیرد باید به وسع خود در جهت تحقق بخشیدن مطالبات بحق مردم تلاش کند وهم در مسیر اجرای دقیق وعادلانه حقوق مشروع آنها مصمم باشد و بدون نگاه به هر گونه شاخصه انسانی مثل رنگ ونژاد وقومیت و.... بتواند خدماتی صادقانه ومفید به مردم آن جامعه ارائه نماید. از طرفی هم واقفیم که ما با دریایی از تغییرات وتحولات مواجه هستیم اگر با موج این دریا کنار نیاییم مسلما غرق خواهیم شد.

معاون حقوقی ونظارت ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در استان گلستان تاکید کرد: اکنون زمان آن فرا رسیده است که همه با هم در کنارهم با وحدت وهمدلی واخوت وبرادری می توانیم در ترقی وتعالی استانمان سهیم باشیم، سرنوشت توسعه این استان به دست توانای خودمان رقم می خورد زیرا خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید:( ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم) خداوند سرنوشت هیچ قومی یا ملتی را عوض نمی کند مگر اینکه خودشان آن را تغییر دهند و درتغییر وتحول آن سهیم باشند.

کوچکی گفت: جناب آقای استاندار یکی از دغدغه‌های جدی و فراگیر فعّالین اجتماعی و مردم شریف ترکمن صحرا در استان گلستان تحقق مطالبات بحق ومشروعشان است. این مردم نجیب، پیشینه درخشان خود را در همدلی وهمراهی با نظام جمهوری اسلامی در تمام عرصه‌های انقلاب اسلامی ثابت نموده و جای هیچ گونه شک و تردیدی در این مجال باقی نگذاشته‌اند.


وی افزود: ما ترکمن ها، همدوش سایر هموطنان در همه ی مراحل شکل گیری، استقرار وپیشبرد آرمان های جمهوری اسلامی مشارکت فعال داشته وداریم و با حضور حداکثری خویش در تمامی انتخابات ها بویژه سال 96 وفاداری خودمان را به نظام جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری اثبات کردیم و نشان دادیم که ما خواهان یک نوع تغییر ونگاه ویژه و پاسخ مثبت به مطالبات بحق و رعایت حقوق شهروندی در حقمان هستیم. در این مسیر نگاهی مثبت و عدالت محور را سراغ داشتیم، اما تاکنون نتیجه ی چندان مقبولی برایمان اتفاق نیفتاد.

رئیس مجمع تدبیر و امید ترکمن صحرا اظهار داشت : خواسته ها وآرمانهای شهروندان محبوب این استان بویژه ترکمن صحرا تحقق حقوق شهروندی وبکارگیری عادلانه نیروهای شایسته خود در سطوح مختلف معاونت، مدیریت های استانی و منطقه‌ای وفرمانداری 6 شهرستان می باشد. که متأسّفانه‌ سال‌هاست جز موارد نادر، مغفول مانده است. باوجود اینکه اهداف این نظام ومنویات مقام معظم رهبری نیز، رشد و تعالی، برابری و برادری و نگاه مساوی و عدم تبعیض می باشد.بنابر این کارگزاران دولت تدبیروامید نیز در راستای برنامه‌های دولت، گام‌های جدی برداشته و به ‌ویژه در سطح استان‌ها در این زمینه تلاش کنند. کشور باید با شایستگی پیش برود و این شایستگی در تمام قومیتها موجود است. 

کوچکی گفت: آقای استاندار از جناب عالی انتظار اهتمام به خواسته های این مردم نجیب و وحدت طلب ترکمن صحرا وبکارگیری از شایستگانشان را داریم وتا بتوانند به سهم خود، وبدون نگاه قومیتی به عنوان یک شهروند، خدماتی خالصانه برای مردم شریف این استان ارائه نمایند. امیدواریم با ایجاد ائتلافی فراگیر ازهمه نیروهای توانمند، دلسوز وهمراهی همه شهروندان عزیز گامی بزرگ در جهت رشد وتوسعه این استان برداشته و در جهت آبادانی وشکوفایی وحل مشکلات مردم استان گلستان موفق و موید باشید.  درپایان مجمع تدبیر وامید ترکمن صحرا در همه ی زمینه های رشد و تعالی استان، آمادگی مساعدت و مشاوره وهمراهی خود را برای جناب عالی استاندار محترم این استان اعلام می نماید.


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
IMAGE پیام تسلیت اولکامیز به قدیر و ابراهیم کریمی
جناب آقای قدیر و ابراهیم کریمی درگذشت مادر عزیزتان را به شما و خانواده داغدارتان...

یادداشت

آقای صدیقی! نماز جمعه هم فرصت است

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- واکنش سریع و صریح رییس جمهور روحانی به سخنان حجت الاسلام صدیقی در خطبه های نماز جمعه تهران ناخرسندی امام جمعه موقت را در پی داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE سوختن در آب، غرق شدن در آتش

اولکامیز- سوختن در آب،غرق شدن در آتش بی رحم ترین پارادوکس دنیاست. خدایا دلم از دريايى گرفت كه زورش به آتش نرسيد.هر چه بسوزد آبش می زنند ، وای به روزی که آب بسوزد! @ulkamizcomمعجزه حضرت ابراهیم خلیل (ع)... ادامه مطلب ..
IMAGE شعر گونگل و ترجمه فارسی آن

اولکامیز- مهندس محمد طواق خوش کام  شاعر و ادیب  گنبدی یکی از بهترین مترجمان حال حاضر اشعار مختومقلی فراغی در ترکمن صحراست. ترجمه منظوم  شعر پر محتوای گونگول به زبان فارسی گویای این مدعاست .  ادامه مطلب ..
IMAGE نماز جمعه و تریبونی برای وحدت آفرینی

ایرنا- محمدستاری : به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه شانزدهم دیماه 1396 در حکمی حجت‌الاسلام و المسلمین... ادامه مطلب ..
ریشه اعتراضات را در داخل کشور و عملکرد خودتان جست و جو کنید

عصر ایران؛ جعفر محمدی* - بعد از حدود یک هفته، ناآرامی ها در کشور پایان گرفت اما ناآرامی های کلامی در برخی تریبون های نماز جمعه همچنان ادامه دارد.در ایامی که خیابان های حدود 80 شهر ایران درگیر... ادامه مطلب ..
IMAGE آنها که بذر نومیدی کاشتند پاسخ دهند

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- برخی می گویند در این دو سه روز که فضا ملتهب شده چرا روحانی سکوت کرده و سخنی نمی گوید؟کسانی البته دوست داشتند او کلامی را بر زبان آورد تا آماج شعارهای خیابانی قرار گیرد و... ادامه مطلب ..
IMAGE گونده لیک

اولکامیز- دکتر ارازمحمد سارلی : ۶نجی دی آیی ۱۳۹۶ گچن گون قزلجه آق امام دا، استاد اراز بردینگ چادرینا باردیم. همه تانیش یوزلری گورودم. قزلجه لرینگ دأبينده، چادر اوچی بیلن ییقلیار. بأشی یدی سی... ادامه مطلب ..
IMAGE ایران امن یا ناامن ؟

اولکامیز-  یادداشتی از محمد سلاق : به نظر می رسد اقتصاد به شدت بیمار و درمانده و بدون درمانگر ایران این روزها بد جور سرد و بیرحمانه نفس هایمان را به شمارش انداخته ادامه مطلب ..
IMAGE فرهنگ پویا و ایستا از زاویه دیگر

اولکامیز- امان محمد خوجملی: مهمترین بخش فرهنگ ما ترکمنها دین و مذهب می باشد که در تار و پود جامعه ما رسوخ دارد. ادامه مطلب ..
IMAGE ترکمن صحرای ایستا یا پویا ؟!

اولکامیز- محمد جان آخوند بهلکه :  وبسایت اساس نیوز ، فایل های ویدیویی از یک میزگرد علمی - دینی، نشر کرده است. در این میزگرد چند روحانی ترکمن و چند استاد دانشگاه، تحت عنوان: (( بررسی مسایل جهان... ادامه مطلب ..
IMAGE قانون بودجه و رقص اعداد در فضای مجازی

عصر ایران - مهرداد خدیر : همین چند سال پیش مردم چندان ازلایحه بودجه سالانه سر در نمی آوردند و در رسانه های رسمی هم تنها اعدادی اعلام می شد که به خاطر بزرگ بودن حتی گاه قابل خواندن نبود ادامه مطلب ..
IMAGE امشب نوبت کجاست ؟

 به قلم یکی از کاربران اولکامیز : زلزله ی کرمانشاه و سرپل ذهاب سینه ها را به درد آورد. صحنه هایی را دیدیم که هیچگاه فراموششان نخواهیم کرد. بنابر عادت دیرین فکرش را نمی کردیم زلزله به این زودی و به... ادامه مطلب ..
IMAGE غارا یِل

اولکامیز- طاهر عبدی راد: گیجأنینگ بیر ماحالئ بۇلوپ .تۇی سۇوولوپدئ.رحمان اۇل گیجأنی دۇسی یاغمئرئنگ میخمانئ بۇلمالئ بۇلوپ ،تۇی یردن بیله لیکده یاریشدا بایراق آلان آطئ غارا یل بیلن ،یاغمئر لارا... ادامه مطلب ..
IMAGE در کنار مختومقلی

اولکامیز- از پل و رودخانه ی اترک که می گذرم نگاهم به چهار ستون وگنبدی در بالای آن نظر من وهر بیننده ای را به خود جلب می کند. ادامه مطلب ..
IMAGE انسان دوستی مولانا – قسمت اول

اولکامیز- مقاله ای از عبدالفغار علاقی صاحبنظر ادبیات عرفانی :   26 آذر سالروز وفات حضرت جلال الدین محمد بلخی معروف به حضرت مولانا است. این شب به شب عروس مشهوراست. شبی که مولانا به وصال حق رسید. در... ادامه مطلب ..
IMAGE علت العلل مسافرت به خارج

اولکامیز- امان محمد خوجملی : بودجه سال 1397 سرو صدای زیادی به راه انداخته است. دولت برای تامین بودجه ی خود برای عمران و آبادانی کشور دست به جیب مردم برده است. ادامه مطلب ..
IMAGE آیا خیّرظالم ممکن است?!

اولکامیز- امان محمد خوجملی : خیّر ظالم!! تناقض آمیز نیست؟ این سئوالی است گاهی پرسیده می شود. آیا ممکن است یک انسان هم خیّر باشد هم ظالم؟ همزمان هم کار خوب بکند و هم کار بد؟. هم به دیگران کمک بکند و... ادامه مطلب ..
IMAGE ای مهربانترین همدم من

اولکامیز- دلتنگم،دلتنگ لبخندهای شیرینت،دلتنگ دست های پیرت. دلتنگ آن روزها،که بودی،دلم بدجور هوای تو دارد. ادامه مطلب ..
IMAGE نوشته یک نوجوان ترکمن در باره جام جهانی

اولکامیز- 184 روز باقیست تا شروع بزرگترین تورنمنت فوتبال جهان یعنی " #جام جهانی"‌ .  به شروع جام جهانی روز به روز نزدیک میشویم و همه ی تیم ها در تکاپوی برنامه ریزی و هماهنگی تیم خود برای حضوری... ادامه مطلب ..
IMAGE قصه ی مادبزرگم

اولکامیز- مادر پدر من ان موقع که من نبودم وحتی از ان هم دیرینه زمانی که پدرم بسیار کوچک بوده از دنیا رفته است ادامه مطلب ..
IMAGE وحدت اسلامی از زاویه ای دیگر

 اولکامیز- گفتاری از امان محمد خوجملی* : کشور ما از فِرق، اقوام و مذاهب گوناگونی تشکیل شده است که در جای جای ایران بزرگ زندگی می کنند. اتفاقاً زندگی آرام و دوستانه و برادرانه هم با یکدیگر دارند... ادامه مطلب ..
IMAGE یادداشت "مدیرعامل خانه کتاب ایران" در پی درگذشت مدیر "کتابفروشی قابوس"

📝 "مجيد غلامی جليسه" مدیرعامل خانه کتاب ایران در یادداشتی درگذشت "مراد دردی قاضی" مدير كتابفروشی قابوس گنبدکاووس و از پیشکسوتان نشر فرهنگ و ادب ترکمن را تسلیت گفت. متن این یادداشت را در ادامه... ادامه مطلب ..
IMAGE اختلاف اسلوب اندیشه در گفتار و نوشتار

اولکامیز - کامبیز قجقی نژاد: این قرآن افراد بشر را به بهترین راه هدایت می کند. علم نیز قلب انسان را گشاده می گرداند البته علمی که توام با حکمت قرآنی باشد. ادامه مطلب ..
IMAGE ابتذال سیاست در ورزش

اولکامیز- امان محمد خوجملی : نارکارآمدی سیاست درخودِ سیاست به خاطر انتصابات و انحصاراتی که در آن وجود دارد دقیقاً مشخص نمی شود. چون همه چیز را نمی شود دقیقاً با دیگر کشورها با بیان مصداقهای آن... ادامه مطلب ..
IMAGE نویسنده‌ی بزرگ برایان آلدیس

نشریه صحرا - نویسنده: دکتر یوسف آزمون / ترجمه از ترکمنی به فارسی توسط آنادردی عنصری : (نوشته زیر به مناسبت درگذشت برایان آلدیس شاعر و رمان نویس مشهور انگلستان به رشته تحریر درآمده است. ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

قبلاٌ هم عرض کردم بنده ادیب نیستم.استدعا دارم از بکار بردن جملات پرطمطراق خودداری فرمایید.این گونه ن...
سلام اقای مدیر.واقعا مطلب دردناکی بود.مسوولان و خیرین شهر باید دست به کار شوند.
راه نجات فقط دمکراسی واقعی با تمام ملزومات و ضروریات شناخته شده اش ، بخصوص تشکلهای حزبی با برنامه مش...
با احترام به طرفداران یاشولی گری ؛بهتر است بساط یاشولی لی گری قومی را برچینیم وبه شایستگان شهرستان ف...
تعجب بنده این است که قبل و حین انتخابات مختلف انواع فعالیت برای تشکیل گروه های یاشولی یا مصلاحت انجا...
آیا این سه نفر کاندیدای مورد اشاره قیم تمام کاندیداهای احتمالی دیگر هستند؟
یاشاسین استاد سارلی . آخون بهلکه هیچ وقت از رسول الله وصحابه کرام دلیلی برای هفت روز عزا گرفتن برای ...
فتنه گران کدام قشر جامعه هستند کسانی که به گرانی ومشکلات اقصادی اعتراض کردند یا قشر دیگه ی بودند الب...
خودم عقل دارم وخودم انتخاب میکنم لازم نیست کسی برام انتخاب کنه
با تشکر از دیدگاه این بزرگوار نکته ای مد نظر قرار میگیرد و سئوالی پیش می آید که معمولا در انتخاب هیئ...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.