photo_2017-11-13_21-31-04.jpgاولکامیز- یکشنبه 21 آبان اعضای ارشد مجمع تدبیر وامید ترکمن صحرا و رؤسای ستاد انتخاباتی 6 شهر ترکمن نشین دکتر روحانی و نمایندگان ائمه جمعه و نمایندگان ادوار و معتمدین وفعالان اجتماعی با استاندار گلستان دیدار و نشست داشتند . دکتر حکیم کوچکی در این نشست گفت : این استان فرصت‌ها وظرفیت‌های فراوانی را دربردارد وجود صنایع گوناگون، تنوع محصولات کشاورزی، اقلیم زیستی متنوع، قومیت‌های متعدد و از همه مهم‌تر خیل عظیم جوانان پرشور وبا ایمان ازمزیت‌های بارز این استان است. 

رئیس مجمع تدبیر و امید ترکمن صحرا که از طرف روسای 6 شهرستان ترکمن نشین سخن می گفت افزود: ما زمانی می توانیم به رشد وتعالی برسیم که گفتار ورفتارمان با هم یکی باشد صداقت درگفتار وعمل وعدالت در رفتار یکی از ویژگی انسان مومن ومتعهد است. ما نفسمان را به سان آیینه ای درنظربگیریم؛ هرچه آیینه پاکتر باشد ما حقیت اشیاء را بهتر می بینیم وخودمان را هم زیباتر مشاهده می کنیم. لذا در رعایت امور دیگران هم چون آیینه صریح وشفاف باشیم تا به خوبی بتوانیم از عهده مسئولیت خود برآییم ودرمسیر انجام مسئولیتمان عدالت ورزی را سرلوحه کارمان قرار دهیم.زیرا(بالعدل قامت السموات والارض)هستی بر اساس عدالت پایه گذاری شده است. عدالت به منزله ترازوی الهی است.(لیقومَ الناسُ بالقسط) تا مردم به دادگری قیام کنند. زیرا در رعایت حقوق شهروندی دو مقوله عدالت وتامین امنیت بسیار حائز اهمیت است، اجرای عدالت وتامین امنیت، هدف اصلی حقوق وکیمیای سعادت هرجامعه انسانی است. عدالت از مشتقات محرومیت ومظلومیت است انسانها وقتی در جامعه ای محروم ومظلوم واقع می شوند حس عدالت خواهی وظلم ستیزی دروجودشان رشد می کند وعدالت محور وظلم ستیز می شوند. در این صورت جزو انسانهایی می گردند که برای اجرای عدالت مایه می گذارند وهرنوع ایثار وفداکاری از خود نشان می دهند.

دکتر کوچکی خاطرنشان ساخت: هراقدامی که درآن عدالت ورزی به فراموشی سپرده شود مشروعیت خودش را از دست می دهد اگر عدالت نباشد امنیت هم درجامعه به خطر می افتد. پس فردی که مسئولیت بزرگ وخطیری را به عهده می گیرد باید به وسع خود در جهت تحقق بخشیدن مطالبات بحق مردم تلاش کند وهم در مسیر اجرای دقیق وعادلانه حقوق مشروع آنها مصمم باشد و بدون نگاه به هر گونه شاخصه انسانی مثل رنگ ونژاد وقومیت و.... بتواند خدماتی صادقانه ومفید به مردم آن جامعه ارائه نماید. از طرفی هم واقفیم که ما با دریایی از تغییرات وتحولات مواجه هستیم اگر با موج این دریا کنار نیاییم مسلما غرق خواهیم شد.

معاون حقوقی ونظارت ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در استان گلستان تاکید کرد: اکنون زمان آن فرا رسیده است که همه با هم در کنارهم با وحدت وهمدلی واخوت وبرادری می توانیم در ترقی وتعالی استانمان سهیم باشیم، سرنوشت توسعه این استان به دست توانای خودمان رقم می خورد زیرا خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید:( ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم) خداوند سرنوشت هیچ قومی یا ملتی را عوض نمی کند مگر اینکه خودشان آن را تغییر دهند و درتغییر وتحول آن سهیم باشند.

کوچکی گفت: جناب آقای استاندار یکی از دغدغه‌های جدی و فراگیر فعّالین اجتماعی و مردم شریف ترکمن صحرا در استان گلستان تحقق مطالبات بحق ومشروعشان است. این مردم نجیب، پیشینه درخشان خود را در همدلی وهمراهی با نظام جمهوری اسلامی در تمام عرصه‌های انقلاب اسلامی ثابت نموده و جای هیچ گونه شک و تردیدی در این مجال باقی نگذاشته‌اند.


وی افزود: ما ترکمن ها، همدوش سایر هموطنان در همه ی مراحل شکل گیری، استقرار وپیشبرد آرمان های جمهوری اسلامی مشارکت فعال داشته وداریم و با حضور حداکثری خویش در تمامی انتخابات ها بویژه سال 96 وفاداری خودمان را به نظام جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری اثبات کردیم و نشان دادیم که ما خواهان یک نوع تغییر ونگاه ویژه و پاسخ مثبت به مطالبات بحق و رعایت حقوق شهروندی در حقمان هستیم. در این مسیر نگاهی مثبت و عدالت محور را سراغ داشتیم، اما تاکنون نتیجه ی چندان مقبولی برایمان اتفاق نیفتاد.

رئیس مجمع تدبیر و امید ترکمن صحرا اظهار داشت : خواسته ها وآرمانهای شهروندان محبوب این استان بویژه ترکمن صحرا تحقق حقوق شهروندی وبکارگیری عادلانه نیروهای شایسته خود در سطوح مختلف معاونت، مدیریت های استانی و منطقه‌ای وفرمانداری 6 شهرستان می باشد. که متأسّفانه‌ سال‌هاست جز موارد نادر، مغفول مانده است. باوجود اینکه اهداف این نظام ومنویات مقام معظم رهبری نیز، رشد و تعالی، برابری و برادری و نگاه مساوی و عدم تبعیض می باشد.بنابر این کارگزاران دولت تدبیروامید نیز در راستای برنامه‌های دولت، گام‌های جدی برداشته و به ‌ویژه در سطح استان‌ها در این زمینه تلاش کنند. کشور باید با شایستگی پیش برود و این شایستگی در تمام قومیتها موجود است. 

کوچکی گفت: آقای استاندار از جناب عالی انتظار اهتمام به خواسته های این مردم نجیب و وحدت طلب ترکمن صحرا وبکارگیری از شایستگانشان را داریم وتا بتوانند به سهم خود، وبدون نگاه قومیتی به عنوان یک شهروند، خدماتی خالصانه برای مردم شریف این استان ارائه نمایند. امیدواریم با ایجاد ائتلافی فراگیر ازهمه نیروهای توانمند، دلسوز وهمراهی همه شهروندان عزیز گامی بزرگ در جهت رشد وتوسعه این استان برداشته و در جهت آبادانی وشکوفایی وحل مشکلات مردم استان گلستان موفق و موید باشید.  درپایان مجمع تدبیر وامید ترکمن صحرا در همه ی زمینه های رشد و تعالی استان، آمادگی مساعدت و مشاوره وهمراهی خود را برای جناب عالی استاندار محترم این استان اعلام می نماید.


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.

یادداشت

کارِ کارگر ، قربانی تکنولوژی کاراندو

اولکامیز- عظیم قرنجیک: تمدن بشری سامان یافته کار است . تاکنون هر فردی در جهان ، هویت خود را در رابطه با کارش تعریف کرده و این پندار ، که هر فردی خودش را "شهروندی سودمند " تلقی نماید ، در شخصیت ملی... ادامه مطلب ..
Zenan men

  اولکامیز- شعری زیبا در باره زنان ادامه مطلب ..
IMAGE به یاد مرحوم حاجی محمد کر

 اولکامیز- لطیف ایزدی : یک سال از وفات حاجی محمد کر گذشت . ظهرگاه یکشنبه سوم تیرماه 97 به همت خانواده بزرگوارش اولین سالگرد وی با حضور سبز اقوام و خویشان و یارانش برگزار میشود. ادامه مطلب ..
IMAGE پایان نوشتن !

اولکامیز- امان محمد خوجملی : فعال سیاسی و رسانه ای ترکمن صحرا :  گاهی اوقات اتفاقاتی پیش می آید که اختیار تصمیم نهایی آن دست خودِ آدم نیست انسان مجبور می شود اطاعت کند یا تبعات احتمالی مترتب بر... ادامه مطلب ..
به یاد نادر ابراهیمی *

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- امروز 16 خرداد 1397 دهمین سالروز خاموشی نادر ابراهیمی نویسندۀ خوش‌ذوق ایرانی است که بیشتر با آثاری چون  مجموعۀ «آتش بدون دود» و «‌یک عاشقانۀ آرام» و همچنین «سه دیدار»،... ادامه مطلب ..
IMAGE چرا در جا می زنیم ؟

اولکامیز- جعفر محمدی سردبیر و صاحب امتیاز سایت پر مخاطب عصر ایران نوشت :  چرا در جا می زنیم؟ این سوالی است که از زاویه های مختلفی می توان بدان نگریست و آن را کاوید. امروز می خواهم یکی از مهم  ترین... ادامه مطلب ..
IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

سلام وخسته نباشید سردارجان هرجا بازی کنی انشالله موفق باشید برای ما ایرانیها ومردم ترکمن صحرا افتخار...
دهه ی شصت ؛ ما - بچه های محله ی خالدنبی گنبد - با همان کتاب ها یعنی: عقیده ی ترکمانی و تحفة الرجال ،...
در مورد ذکر تاریخ تولدها اسم یکی از افرادی که میشناختم و کارمند شده بود رو دیدم
متاسفانه این رفتارها روش عادی برای بعضی شده است بنابر این بهتر است قبل از رای دادن به فکر این گونه س...
وقتی برای جلف بازیهای " اندی " ، "خوشگلا باید برقصند " و عربده های گوشخراش مقلدان او از بلندگوهای پر...
امیدارم اول به یک نتیجه واحد درکتابت وتلفظ برسند چون آموزشهای سلیقه ای در ادوار آبنده سر در گمی را ب...
تلگرام به کجای مسایل خانوادگی ورود کرده اصلا تلگرام که فقط یه بستره به چیزی ورود نمیکنه
سلام آقای قجقی ان شاءالله نماز روزتون قبول باشه مهدی یزدان پرست هستم.
با عرض تشکر برای زحمت هایی ک...
درود بر شما
گفتگوی جالب و بسیار شفافی بود که کمتر در کشور شاهدش هستیم چه برسد به ترکمن صحرا
بخصوص ...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.