photo_2017-11-13_21-31-04.jpgاولکامیز- یکشنبه 21 آبان اعضای ارشد مجمع تدبیر وامید ترکمن صحرا و رؤسای ستاد انتخاباتی 6 شهر ترکمن نشین دکتر روحانی و نمایندگان ائمه جمعه و نمایندگان ادوار و معتمدین وفعالان اجتماعی با استاندار گلستان دیدار و نشست داشتند . دکتر حکیم کوچکی در این نشست گفت : این استان فرصت‌ها وظرفیت‌های فراوانی را دربردارد وجود صنایع گوناگون، تنوع محصولات کشاورزی، اقلیم زیستی متنوع، قومیت‌های متعدد و از همه مهم‌تر خیل عظیم جوانان پرشور وبا ایمان ازمزیت‌های بارز این استان است. 

رئیس مجمع تدبیر و امید ترکمن صحرا که از طرف روسای 6 شهرستان ترکمن نشین سخن می گفت افزود: ما زمانی می توانیم به رشد وتعالی برسیم که گفتار ورفتارمان با هم یکی باشد صداقت درگفتار وعمل وعدالت در رفتار یکی از ویژگی انسان مومن ومتعهد است. ما نفسمان را به سان آیینه ای درنظربگیریم؛ هرچه آیینه پاکتر باشد ما حقیت اشیاء را بهتر می بینیم وخودمان را هم زیباتر مشاهده می کنیم. لذا در رعایت امور دیگران هم چون آیینه صریح وشفاف باشیم تا به خوبی بتوانیم از عهده مسئولیت خود برآییم ودرمسیر انجام مسئولیتمان عدالت ورزی را سرلوحه کارمان قرار دهیم.زیرا(بالعدل قامت السموات والارض)هستی بر اساس عدالت پایه گذاری شده است. عدالت به منزله ترازوی الهی است.(لیقومَ الناسُ بالقسط) تا مردم به دادگری قیام کنند. زیرا در رعایت حقوق شهروندی دو مقوله عدالت وتامین امنیت بسیار حائز اهمیت است، اجرای عدالت وتامین امنیت، هدف اصلی حقوق وکیمیای سعادت هرجامعه انسانی است. عدالت از مشتقات محرومیت ومظلومیت است انسانها وقتی در جامعه ای محروم ومظلوم واقع می شوند حس عدالت خواهی وظلم ستیزی دروجودشان رشد می کند وعدالت محور وظلم ستیز می شوند. در این صورت جزو انسانهایی می گردند که برای اجرای عدالت مایه می گذارند وهرنوع ایثار وفداکاری از خود نشان می دهند.

دکتر کوچکی خاطرنشان ساخت: هراقدامی که درآن عدالت ورزی به فراموشی سپرده شود مشروعیت خودش را از دست می دهد اگر عدالت نباشد امنیت هم درجامعه به خطر می افتد. پس فردی که مسئولیت بزرگ وخطیری را به عهده می گیرد باید به وسع خود در جهت تحقق بخشیدن مطالبات بحق مردم تلاش کند وهم در مسیر اجرای دقیق وعادلانه حقوق مشروع آنها مصمم باشد و بدون نگاه به هر گونه شاخصه انسانی مثل رنگ ونژاد وقومیت و.... بتواند خدماتی صادقانه ومفید به مردم آن جامعه ارائه نماید. از طرفی هم واقفیم که ما با دریایی از تغییرات وتحولات مواجه هستیم اگر با موج این دریا کنار نیاییم مسلما غرق خواهیم شد.

معاون حقوقی ونظارت ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در استان گلستان تاکید کرد: اکنون زمان آن فرا رسیده است که همه با هم در کنارهم با وحدت وهمدلی واخوت وبرادری می توانیم در ترقی وتعالی استانمان سهیم باشیم، سرنوشت توسعه این استان به دست توانای خودمان رقم می خورد زیرا خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید:( ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم) خداوند سرنوشت هیچ قومی یا ملتی را عوض نمی کند مگر اینکه خودشان آن را تغییر دهند و درتغییر وتحول آن سهیم باشند.

کوچکی گفت: جناب آقای استاندار یکی از دغدغه‌های جدی و فراگیر فعّالین اجتماعی و مردم شریف ترکمن صحرا در استان گلستان تحقق مطالبات بحق ومشروعشان است. این مردم نجیب، پیشینه درخشان خود را در همدلی وهمراهی با نظام جمهوری اسلامی در تمام عرصه‌های انقلاب اسلامی ثابت نموده و جای هیچ گونه شک و تردیدی در این مجال باقی نگذاشته‌اند.


وی افزود: ما ترکمن ها، همدوش سایر هموطنان در همه ی مراحل شکل گیری، استقرار وپیشبرد آرمان های جمهوری اسلامی مشارکت فعال داشته وداریم و با حضور حداکثری خویش در تمامی انتخابات ها بویژه سال 96 وفاداری خودمان را به نظام جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری اثبات کردیم و نشان دادیم که ما خواهان یک نوع تغییر ونگاه ویژه و پاسخ مثبت به مطالبات بحق و رعایت حقوق شهروندی در حقمان هستیم. در این مسیر نگاهی مثبت و عدالت محور را سراغ داشتیم، اما تاکنون نتیجه ی چندان مقبولی برایمان اتفاق نیفتاد.

رئیس مجمع تدبیر و امید ترکمن صحرا اظهار داشت : خواسته ها وآرمانهای شهروندان محبوب این استان بویژه ترکمن صحرا تحقق حقوق شهروندی وبکارگیری عادلانه نیروهای شایسته خود در سطوح مختلف معاونت، مدیریت های استانی و منطقه‌ای وفرمانداری 6 شهرستان می باشد. که متأسّفانه‌ سال‌هاست جز موارد نادر، مغفول مانده است. باوجود اینکه اهداف این نظام ومنویات مقام معظم رهبری نیز، رشد و تعالی، برابری و برادری و نگاه مساوی و عدم تبعیض می باشد.بنابر این کارگزاران دولت تدبیروامید نیز در راستای برنامه‌های دولت، گام‌های جدی برداشته و به ‌ویژه در سطح استان‌ها در این زمینه تلاش کنند. کشور باید با شایستگی پیش برود و این شایستگی در تمام قومیتها موجود است. 

کوچکی گفت: آقای استاندار از جناب عالی انتظار اهتمام به خواسته های این مردم نجیب و وحدت طلب ترکمن صحرا وبکارگیری از شایستگانشان را داریم وتا بتوانند به سهم خود، وبدون نگاه قومیتی به عنوان یک شهروند، خدماتی خالصانه برای مردم شریف این استان ارائه نمایند. امیدواریم با ایجاد ائتلافی فراگیر ازهمه نیروهای توانمند، دلسوز وهمراهی همه شهروندان عزیز گامی بزرگ در جهت رشد وتوسعه این استان برداشته و در جهت آبادانی وشکوفایی وحل مشکلات مردم استان گلستان موفق و موید باشید.  درپایان مجمع تدبیر وامید ترکمن صحرا در همه ی زمینه های رشد و تعالی استان، آمادگی مساعدت و مشاوره وهمراهی خود را برای جناب عالی استاندار محترم این استان اعلام می نماید.


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.

یادداشت

IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..
IMAGE در باب جمعیت ترکمنهای گلستان

 اولکامیز- اکبر پیرا * : متاسفانه چند روزی است که آمار کذب و حساس اینکه کمتر از 40 درصد جمعیت استان را ترکمن ها تشکیل میدهد مثل ویروس از سایتهای متفاوتی خروجی داده است که این امر حساسیت قوم شریف و... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو سلام

اولکامیز- لطیف ایزدی :  سالی دیگر با مهر و لبخند سلام داد . سالی با هزاران امید و آرزو فرا رسید. ادامه مطلب ..
IMAGE ❤️سال ۱۳۹۷❤️

اولکامیز- وحید دلیجه ، فعال سیاسی آق قلایی : سا ل ۹۶ با تمام فراز و نشیب خود به پایان رسید و اتفاقات تلخ و شیرین زیادی را باهم تجربه نمودیم. ادامه مطلب ..
IMAGE بیائید بهاری شویم

اولکامیز- دکتر اراز محمد سارلی: از گذر زمستان، به بهار رسیده ایم اما هنوز تا بهاری شدن خیلی راه داریم. معمولا هر ساله با نزدیک شدن بهار خانه تکانی می کنیم، فرش ها و پرده ها را نو می کنیم، ولی کمتر... ادامه مطلب ..
IMAGE بهار از راه رسید

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: فصل بهار از راه رسید و آثار دوست را می توان در آفاق طبیعت دید این نقاش بی صورت و بی سیرت هر لحظه روی کوهها، درختان، مزارع، دشتها، ... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو انسان نو

اولکامیز- وحید دلیجه : سال نو ، انسان نو آرام آرام صدای پای بهار به گوش می رسد، خواب و خیال خزان برآشفته ، و بوی مشک عنبر و ریحان ، بیداری و حرکت، صدای نهر های روان ، جیک جیک پرندگان ، در دشت های... ادامه مطلب ..
IMAGE شعری از ستار سوقی در باره بهار

 اولکامیز- شعری زیبا  از ستار سوقی شاعر پر آوازه ترکمن صحرا  در باره بهار  را در پی می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE گمراه کنندگان طریق خدا

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: و از مردمان کسانی هستند که دربارۀ الله، در وجود الله، یا در اسما و صفات وی مجادله بیهوده می کنند. ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

بهتر است این جوان جویای نام بداند ، اثر ماندگار ، اثریست که بطور گسترده در جامعه فرهیختگان و کارشناس...
قدرت شیرین است اگه به خود بشار بود شکست خورده بود ولی بعضی کشورها با پول مردم خودشان بشار را شارژ کر...
باسلام استاد بیات کاملا صحیح نوشتید واقعا هم اینطوریه البته فقط این سه نماینده نیست که جزء عده ای ان...
از آقای نور قلی پور تشکر میکنم . خانوادهای زیادی از نگرانی دراومدن . امیدوارم بقیه زندانیان ایرانی د...
برادر بزرگوار ، جناب آقای حاج آخوند نوریزاد : در صحت و درستی این حرف که در همه کارها از جمله جذب و ا...
با سلام

به غیر از موضوع موسیقی ، درباره ی پلورالیسم دینی هم بحث شد و متن مناظره بین من و خوجملی د...
خیلی ممنون حاج قوجق قلی یگن واقعأ راست گفته اید
خیلی ممنون عالی توصیف کرده اید
خداوند حفظشان کند حاج آخوند نوری زادرا فرزندخلف استاد محمد آخوند نوری زاد . درسایه وحدت ائمه جمعه وم...
با سلام ، همچنین نیازمندیم به تفکر نو از جانب مسولین شهر به حاشیه رانده شده گنبد کاووس. چرا تعداد با...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.