b_150_100_16777215_00_images_13960202001616_Test_PhotoH.jpg  


اولکامیز- لطیف ایزدی*: حجت الاسلام منصوری در نمازجمعه هفته گذشته بندرترکمن( دهم آذرماه ) در واکنش تند به انتصاب شایسته مسعود ایمری در سمت ریاست آموزش و پرورش بندرترکمن، وطنی مدیر کل آموزش و پرورش استان گلستان را با صفاتی مذموم همچون: " دروغگو ، ترسو ، بی تدبیر، بی لیاقت ، بی کفایت ، خائن و بی شخصیت " مورد خطاب قرار داد که به دور از انصاف و وهن تریبون مقدس نمازجمعه بود. به راستی از فضلا و علمای جلیل القدر باید سئوال کرد که کجای دین اسلام افترا و اهانت به شخصیت ها آن هم در نماز جمعه رخصت می دهد؟ منصوری دلیل انتقادش از وطنی را چنین برشمرد : " آقای نامنی فرزند شهید بود و به عنوان مدیر نمونه کشوری که شاخصه های آموزشی شایسته ای را در استان با اقدمات خود ایجاد نمود چرا باید او را از این پست بر دارند؟! "
حاج آقا ، در حفط و پاسداشت مقام والای شهیدان که همه ما مدیون آن عزیزان هستیم هیچ بحتی نیست ولی آیا مسئولیت یک فرزند شهید در فلان اداره و ارگان فرهنگی یا سیاسی باید ثابت و همیشگی باید باشد؟ پس این همه فرزندان شهید که مسئولیت داشتند و خدمت کردند ولی پس از مدتی  جای خود را به افراد لایق دیگری دادند چه می شود ؟


آیا به اهل سنت و اقوام در سطوح مختلف نباید فرصت داد پس مشارکت عادلانه اهل سنت در مدیریت ها چه می شود ؟ حاج آقا شما که از حق یک شهروند دفاع می کنید برای دفاع از حقوق شهروندی اهل سنت چه کرده اید ؟ 

 

شیخ منصوری اعلام کرد: " مدیر کل آموزش وپرورش استان که بگوید نماینده مجلس برای جابجایی مدیر،به من فشار آورده اصلا به درد این جایگاه نمی خورد، چرا دروغ می گویید و در زد و بندها سیاسی خود مانند اسرائیل رفتار می کنید!چرا بی شخصیتی کردید ؟ "


حاج آقا چرا یک انتصاب ساده که با تغییر دولت ها و گرایش ها امری معمولی بوده و البته در این باب  بادرایت و هوشمندانه نیز انجام شده و بسیاری از شهروندان ترکمن صحرا که دل در گرو عزت و آبادانی کشور دارند را شاد کرده مخالف هستید و آن را به رفتار اسرائیلی تشبیه می کنید ؟

 حاج آقا شما استاد ما هستید، متاسفانه تشبیه تان بلا مرجح است و در این وادی به خطا رفته اید. 

آقای منصوری سخنان آتشین شما که در آستانه گرامیداشت هفته وحدت بیان شد هیچگونه سنخیتی با این مناسبت نداشت. حرفهای شما وحدت شکن و دلسرد کننده بود. ولی اقدام شجاعانه وطنی تقویت کننده وحدت و همدلی آحاد جامعه است.

حاج آقا به باور ما اسلام دین اعتدال است نه دین افراط و تفریط. سخنان شما در باره وطنی همراه با افراط بود. شما جانب انصاف را رعایت نکرده و در این میدان یکجانبه تاخته اید.

امام جمعه اهل تشیع بندرترکمن گفت : " این اقدام خیانت به خون شهداست، شمایی که خود را جانباز می دانید با این اقدام به خون شهدا خیانت کردید " .

حاج آقا ، اینگونه ادبیات تند و خائن نامیدن یک انسان متعهد هرگز روا نیست. حتما بهتر از این حقیر می دانید که آرمان و هدف شهدا پاسداری از وطن، استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی بود. در مرام شهدا تبعیض و بی توجهی به حقوق هموطنان معنا نداشت. اهل سنت هم بخشی از ایران بزرگ است.

آیا شهرستان ترکمن که اکثریت مردمانش ترکمن هستند و شما امام جمعه جمعیت قلیلی ازبرادران شیعه مذهب ما هستید مصلحت نظام ایجاب نمی کرد که یکی از شایستگان ترکمن در راس اداره آموزش و پرورش باشد؟

حاج آقا، شهدا به دنبال عدالت و مساوات و برابری و برادری  بودند.  چرا برای رسیدن به مقاصد سیاسی تان ازشهدا هزینه می کنید ؟ 


حجت الاسلام منصوری در خاتمه سخنرانی آتشین خود در نمازجمعه از استاندار و نمایندگان مجلس خواستار عزل وطنی شدند و گفتند :" مدیر کل ترسویی که در مقابل فشارهای سیاسی تاب نیاورد لیاقت و ارزش نشست در جایگاه آموزش و پرورش را ندارد ".

حاج آقا در بینش شما  آیا جایجایی کردن دو فرهنگی ، توسط یک مدیر کل جانباز و انقلابی نشانه ترسو بودن است . بگذاریم جامعه نفش بکشد مدیریت ها چرخش داشته باشد و محدودیت و انحصار کنار رود. مشارکت بالای شایستگان اهل سنت و اقوام در سطوح مختلف مدیریتی را یک فرصت و مایه آبروی نظام بدانیم.  . تنوع مدیریتی را به رسمیت بشناسیم کشور ما همه است. از شما انتظار می رود که در سخنان تان تامل کنید و مصالح جامعه را در نظر گرفته و دفاع  از حقوق همه شهروندان شیعه و سنی را بدون حب و بغض داشته باشید تا نام نیک از شما  بیادگار بماند.     *  مدیر مسئول و سردبیر سایت و کانال اولکامیز


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - سخاوی

    اگر به این آقایان باشد ، ایده آل و خواست قلبیشان هست ، اصل 15 قانون اساسی ، حتی در بکارگیری پیشخدمت اداره و صدور جواز کسب بقالی نیز ، تعمیم و کاربرد پیدا کند . تأسف و هزار افسوس به حال و روز ایران عزیز .

IMAGE فراخوان جشنواره همگام با مختومقلی فراغی
شیوه نامه برگزاری مسابقات جشنواره همگام با مختومقلی فراغی شاعرو عارف نامی استان...

یادداشت

نسخه سلامتی شما فقط به وسیله خودتان نوشته می شود

اولکامیز- محمد خوجه ، نویسنده : سلامتی بزرگترین وباارزش ترین نعمت های خداوندمنان است.کمترکسی تاآن راازدست نداده است قدرو ارزش آن رانمیداندودرحالت عادی متوجه آن نیستند،فقط زمانی که سلامتی... ادامه مطلب ..
IMAGE تساهل در اسلام

اولکامیز- عبا آخوند محمدنژاد در گروه تلگرامی انسجام و وحدت در باره آسانی وآسان گیری در دین اسلام نوشت :  خداوند متعال راه های کسب رضایت خویش را، بسیار آسان نموده است ودر عین حال اگر چنان چه... ادامه مطلب ..
IMAGE یاد روزگاران قدیم در ترکمن صحرا بخیر

اولکامیز- دلنوشته سخی گوگلانی : یاد دوران کودکی هایمان بخیر ادامه مطلب ..
IMAGE خلیفه باغشی دردی خان بهادری

دردی باغشی 1331-نجی ئیلدا جرگلان اتراینگ مزارلیق دیان اوبه سئنده دایخان مشغله‌دا‌ دونیا ایندی. ادامه مطلب ..
IMAGE بازگشت به کدام انقلاب ؟

روزنامه  کارگزاران : محمد قوچانی: نسل اول انقلاب اکنون باید راه را بر نسل جدید بگشاید و حکومت را به آنان منتقل کند. ادامه مطلب ..
IMAGE انقلاب سیصد هزار نفری یا سه هزار نفری

اولکامیز- امان محمد خوجملی: اینکه گفته می شود در ایران صنعت طنز پر رونق است سخن یاوه و مفتی نیست و رگه هایی از حقیقت را در درونش دارد. ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه " اولین دفتر شعر ابراهیم نوری – بخش دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی*: " چشمه" اولین دفتر شعر ابراهیم نوری شاعر خوش قریحه کلاله ای اثری جذاب و پرمایه است . ادامه مطلب ..
IMAGE زمستان 96

 اولکامیز- بقلم دانگ اتار ارجبی : سخنم را با این جمله از فیلسوف و دانشمند عظیم الشان ایرانی که یکی دیگر از تخصص هایش  دانش پزشکی بود آغاز میکنم  ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه" اولین اثر دفتر شعر ابراهیم نوری - بخش اول

اولکامیز- لطیف ایزدی ، دبیر ادبیات فارسی مدارس مراوه تپه ادامه مطلب ..
IMAGE انسان دوستی مولانا - قسمت دوم

اولکامیز- عبدالغفار علاقی : انسان کامل در هر زمانی به دنبال این است که به دیگران کمک کند و معرفت آنها را بالا ببرد. او با اخلاق حسنه خود زندگی می کند، لذا چهره زیبایی از خود به نمایش می گذارد، همه... ادامه مطلب ..
IMAGE اصلاح طلبان واقعی مقابل خواسته های مردم نمی ایستند

به نقل از سایت جلالی زاده : حدود ۹ ماه بعد از انتخابات اردیبهشت که با حضور گسترده مردم همراه شد و مردم نام حسن روحانی را تکرار کردند حالا عرصه سیاسی کشور با شرایطی جدید همراه شده است. ادامه مطلب ..
IMAGE حقیقت ایمان دینی

 پرستش هوای نفس هم بُت‌پرستی است و با این حساب، اگر من شیفتۀ عقاید خود شوم و آن‌ها را بپرستم، این هم نوعی بُت‌پرستی است. امّا کسی که حق‌پرست است، بُت‌پرست نیست و چون حق‌پرست است، شیفتۀ هوای... ادامه مطلب ..
IMAGE چگونه می توان تقصیر دولت ها از حکومتها را جدا کرد؟

امان محمد خوجملی: استیت یا دولت در نظامهای غربی بیشتر شامل نظام می شود. یعنی مجموعه ی قوای مجریه و مقننه و قضائیه و سایر نهادهای تحت اختیار. اما گاورمنت یا حکومت شامل قوه ی مجریه می شود. ادامه مطلب ..
IMAGE نسل نو و تفکرنو

اولکامیز- یحیی یاری : نوع پذیرش تغییر و تحولات اجتماعی عامل اختلاف دودیدگاه و تفکرات نسل جدید(نو)بانسل گذشته(قدیم) می باشد. ادامه مطلب ..
IMAGE نکاتی در باره شعر و اندیشه بای محمد قلیچی

اولکامیز- هر دو متولد بهاریم . سوم اردیبهشت سال جلالی چشم به جهان زیبا و پر رمز و راز گشودیم با این تفاوت که او بقول ترکمنها  یک " مؤچه " از من بزرگتر است. ادامه مطلب ..
ببار ای برف

  عصر ایران؛ مهرداد خدیر- و سرانجام برف بارید و امسال بیش از هر سال قدر برف را می دانیم و باید بدانیم. چرا که کابوس خشک سالی بیش از هر زمان دیگری سایه انداخته است. بیش از هر سال دیگر آلودگی هوا را... ادامه مطلب ..
آقای صدیقی! نماز جمعه هم فرصت است

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- واکنش سریع و صریح رییس جمهور روحانی به سخنان حجت الاسلام صدیقی در خطبه های نماز جمعه تهران ناخرسندی امام جمعه موقت را در پی داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE سوختن در آب، غرق شدن در آتش

اولکامیز- سوختن در آب،غرق شدن در آتش بی رحم ترین پارادوکس دنیاست. خدایا دلم از دريايى گرفت كه زورش به آتش نرسيد.هر چه بسوزد آبش می زنند ، وای به روزی که آب بسوزد! @ulkamizcomمعجزه حضرت ابراهیم خلیل (ع)... ادامه مطلب ..
IMAGE شعر گونگل و ترجمه فارسی آن

اولکامیز- مهندس محمد طواق خوش کام  شاعر و ادیب  گنبدی یکی از بهترین مترجمان حال حاضر اشعار مختومقلی فراغی در ترکمن صحراست. ترجمه منظوم  شعر پر محتوای گونگول به زبان فارسی گویای این مدعاست .  ادامه مطلب ..
IMAGE نماز جمعه و تریبونی برای وحدت آفرینی

ایرنا- محمدستاری : به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه شانزدهم دیماه 1396 در حکمی حجت‌الاسلام و المسلمین... ادامه مطلب ..
ریشه اعتراضات را در داخل کشور و عملکرد خودتان جست و جو کنید

عصر ایران؛ جعفر محمدی* - بعد از حدود یک هفته، ناآرامی ها در کشور پایان گرفت اما ناآرامی های کلامی در برخی تریبون های نماز جمعه همچنان ادامه دارد.در ایامی که خیابان های حدود 80 شهر ایران درگیر... ادامه مطلب ..
IMAGE آنها که بذر نومیدی کاشتند پاسخ دهند

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- برخی می گویند در این دو سه روز که فضا ملتهب شده چرا روحانی سکوت کرده و سخنی نمی گوید؟کسانی البته دوست داشتند او کلامی را بر زبان آورد تا آماج شعارهای خیابانی قرار گیرد و... ادامه مطلب ..
IMAGE گونده لیک

اولکامیز- دکتر ارازمحمد سارلی : ۶نجی دی آیی ۱۳۹۶ گچن گون قزلجه آق امام دا، استاد اراز بردینگ چادرینا باردیم. همه تانیش یوزلری گورودم. قزلجه لرینگ دأبينده، چادر اوچی بیلن ییقلیار. بأشی یدی سی... ادامه مطلب ..
IMAGE ایران امن یا ناامن ؟

اولکامیز-  یادداشتی از محمد سلاق : به نظر می رسد اقتصاد به شدت بیمار و درمانده و بدون درمانگر ایران این روزها بد جور سرد و بیرحمانه نفس هایمان را به شمارش انداخته ادامه مطلب ..
IMAGE فرهنگ پویا و ایستا از زاویه دیگر

اولکامیز- امان محمد خوجملی: مهمترین بخش فرهنگ ما ترکمنها دین و مذهب می باشد که در تار و پود جامعه ما رسوخ دارد. ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

به نظر من فارس و ترکمن فرق نداره
یکی باشه خدمت کنه
آقای ایزدی، واقعا خودتان به این اعتقاد دارید که یک فرماندار ترکمن برای گنبد انتصاب کنند حتی از میان...
باسلام برهمگی نویسندگان ودلسوزان ادبیات ترکمن ، آقای دیه جی خداقوت ،ازخداعمربابرکت وطولانی برشما خوا...
حیفم آمد قسمتی از مصاحبه آقای اغاجری را به آقای خوجملی نشان ندهم.
واقعیت این است جمع بندی ۲۰ ساله ج...
با عرض سلام به خدمت جناب کریم پقه.
من در این یادداشت از کسی اسم نبردم تا آبروی کسی نرود. اگر در مقا...
هرصنف وگروهی اگر خودش را نقد نکند وناخالصی راازخود نراندوخودش راپالایش نکندمحکوم به شکست است ، مخصوص...
مدیر محترم سیایت وزین اولکامیر.
قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن...
سالها بایدبکوشیم تا مردم را بیدارکنیم تا ازفریب ودروغ ودعا نویسها و . . . دورشوند البته با وجودتبلی...
سلام. شما فکر کنم از حامیان قورلیزاده باشید. چون دیدگاه شما جانب داری و از روی تعصب است. لطفا بی طرف...
با سلام سردار با قدرت بازی میکند چون صددرصد میدانم به پرتغال واسپانیا گل خواهند زد وقتی به این دو تی...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.