b_150_100_16777215_00_images_tm_aspx.jpgاولکامیز- لطیف ایزدی : فصل انتصابات فرا رسیده و استاندارجدید گلستان بدون تعجیل و البته با تدبیر آرام آرام  جابه جایی مدیران را آغاز نموده است. پس از تغییر فرمانداران علی آباد، بندرترکمن و بندرگز حالا نوبت مرواه تپه ، آق قلا، گنبد و . . . است. این بار پرنده اقبال به سر چه کسانی خواهد نشست ؟ 
احتمالات و گمانه زنی ها در باره فرماندار آینده مراوه تپه حدودا از یک ماه پیش شروع شده و از گزینه های متعددی نام برده می شود. بسیاری از فعالین فرماندار بومی را بر غیر بومی ترجیح می دهند.  

همانگونه که در دوره دوم دولت روحانی برخی از وزرا و مقامات ابقا شدند . برخی ها ماندن اسماعیل تاجی را  به دلیل کارنامه مثبتش محتمل می دانند. تاجی معلمی کلاله ای که برآمده نماینده سابق بود و البته حمایت قلی زاده را نیز پشت سر داشت. ولی به نظر می رسد که در این برهه زمانی نماینده فعلی تغییر را به ابقا ترجیح دهد. حدس و گمان ها برای کرسی فرمانداری مراوه تپه از اسامی ذیل حکایت می کند :

الف - گزینه های مراوه تپه ای : 

نورمحمد کوسه غراوی معروف به نورجان  غراوی با پرستیز و شم سیاسی بالا،  تحلیلگر مسائل سیاسی و به اصطلاح مهندسی معکوس رفتاری سیاسیون. عضو ارشد ستاد روحانی در شهرستان مرواه تپه.  دبیر حزب اعتدال و توسعه شهرستان و رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان گلستان است. وی تشنه خدمت است نه قدرت.   

حضرتقلی  حاجیلی دوجی – چهره ای که اغلب او را  بنام مهندس حضرت می شناسند. در دوره دوم دولت روحانی ریاست اداره آموزش و پرورش شهرستان را بر عهده گرفت و عملکرد موفقی نیز داشته است. فعال سیاسی ترکمن که عضو اتحادیه انجمنهای اسلامی گلستان است. نیروی شاخص اصلاح طلب که زمانی ریاست ستاد انتخاباتی آیت الله نورمفیدی را برعهده داشته است. بر اساس شنیده ها حضرت رایزنی ها یی درباب فرمانداری داشته است.


کمال حاجیلی دوجی – چهره ای که مردم مراوه تپه او را بنام کمال شهردارمی شناسند .  برخی ها او را بهترین گزینه برای فرمانداری مراوه می دانند . کمال بخاطر توانمندی هایش بخشدار نمونه گمیشان و شهردارنمونه مرواه تپه شد. به نظر می رسد که ارتباط خانوادگی و تنگاتنگ با آخوند میرزاعلی مشاور استاندار در رسیدن به اهداف سیاسی اجتماعی اش بی تاثیر نباشد.   

وفا پران دوجی - چهره ای که دو دوره عضو شورای شهر مروا ه تپه بود. مدیر دبیرستان چمران  و مدیر کاروان حج است.  وفا در جامعه از مقبولیت نسبی برخوردار است. پشتیبانی بنام جلیل پران دارد که برخی ها  او را دست راست شهرام می دانند.

دکتر رحمان بردی اوزون دوجی- مردم او را دکتر رحمان میگویند. رئیس شبکه بهداشت است.  پزشکی که شخصیتی علمی و اجرایی دارد. نیرویی اعتدالی و بی حاشیه است که استحقاق رشد و ارتقا  را دارد.   

یازمراد کوسه غراوی مسئول بخش آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی استان گلستان است وی از بستگان نماینده و برادر مسئول دفترش است. شخصیتی که در مراوه تپه تقریبا گمنام مانده است ولی در مرکز استان فعال است.  

دکتر عارف شجاعی استاد دانشگاه اصالتا از گلیداغ و چند سالی است که در گرگان سکونت دارد. در همایش ها و نشست های علمی و سیاسی حضوری پربار دارد. شجاعی در ستاد روحانی فعالیت مستمری داشت.   

ب- گزینه های کلاله ای : برخی ها فرماندار غیر بومی را بیشتر می پسندند و می گویند که فرماندار مرواه تپه این بار از گنبد یا کلاله خواهد آمد. این تعداد از نام های زیر نام می برند :

شهرام شیروزاده معاون کنونی فرماندارکلاله. برخی ها او را دست راست برزگر می دانند. از یک نگاه میتوان او را عصای فرماندار کلاله دانست، همانگونه که مجله وزین " صدا " جهانگیری را عصای روحانی پنداشته است. شیروزاده مدیری توانمند و اعتدالی است که از پشتوانه اجتماعی بالایی برخورداراست.  

عدالحمید دین – اصالتا از روستای دهنه کلاله است. وزارت کشوری است زمانی معاون سیاسی فرمانداری آق قلا و زمانی دیگر بخشداربوده. تجربه کافی دارد. از شم و بینش سیاسی بالا برخوردار است. نیرویی اصلاح طلب است و برآمده  قلی زاده .

ج- گزینه های گنبدی 
غفور یاپنگ غراوی -  کارمند فرمانداری گنبد که دو بار توانست به شورای شهرگنبد راه یابد. شخصیتی مذهبی واعتدالی دارد. نامش در دوره قبل نیز برای فرمانداری مراوه مطرح بود. غراوی خواهر زاده محمد حاجی پران دوجی یکی از بزرگان مراوه  تپه است. به خوجه آخوند امام جمعه متنفذ مراوه تپه نیز نزدیک است. وی در رابطه با مسائل سیاسی اجتماعی اهل تحلیل و نظر است .

سلیمان هاشمی - اصالتا از روستای سلطانعلی گنبد. وی با پشتوانه اجتماعی  30  هزاررای  در انتخابات مجلس یکی از شایستگان ترکمن برای کسب مدیریت هاست. هر چند که در انتخابات همچون برمک و بردی پور و خیلی های دیگر با رقیب روحانی همراه بود . هاشمی ارتباطی نزدیک با نماینده شرق گلستان دارد. بخشدار اسبق داشلی برون بود و در سازمان جهاد استان نیز کار کرد. وی نیروری کاملا سیاسی است و از قدرت سخنوری و اجرایی بالایی برخوردار است. 

امان محمد دوجی - شهردار اسبق مراوه تپه ، مسئولیت دفتر مارامایی نماینده ادوار مجلس را برعهده داشت. تجربه ای که سنگین که کارنامه ای روشن برایش محسوب میشود. وی دربیمارستان تامین اجتماعی گنبد اشتغال دارد و مسئول امورتغذیه است.

سخن آخر – این گزینه ها قطعی نیست و کاهش و افزایش خواهد داشت . ولی در نهایت این مناف هاشمی است که تصممیم آخر را می گیرد که چه کسی بر اریکه قدرت تکیه زند. استاندار آیا تاجی را  ابقا می کند و یا اینکه نیروی قویتر و تازه نفس تر می آورد ؟ البته در این تصمیم مهم نظرات نماینده ، امام جمعه و دیگر مسئولین را هم لحاظ خواهد کرد. امید که تصمیمش به منفعت مردم باشد .      


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - مراد

    سلام دوستان درفرمانداری چه خبره همه اهل خدمتند صادقانه

  • مهمان - جبار

    بنظر میرسد با توجه به اینکه کمال شهردار زحمات زیادی را کشیدند ایشان گزینه خوبی برای فرمانداری است

یادداشت

IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..
IMAGE در باب جمعیت ترکمنهای گلستان

 اولکامیز- اکبر پیرا * : متاسفانه چند روزی است که آمار کذب و حساس اینکه کمتر از 40 درصد جمعیت استان را ترکمن ها تشکیل میدهد مثل ویروس از سایتهای متفاوتی خروجی داده است که این امر حساسیت قوم شریف و... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو سلام

اولکامیز- لطیف ایزدی :  سالی دیگر با مهر و لبخند سلام داد . سالی با هزاران امید و آرزو فرا رسید. ادامه مطلب ..
IMAGE ❤️سال ۱۳۹۷❤️

اولکامیز- وحید دلیجه ، فعال سیاسی آق قلایی : سا ل ۹۶ با تمام فراز و نشیب خود به پایان رسید و اتفاقات تلخ و شیرین زیادی را باهم تجربه نمودیم. ادامه مطلب ..
IMAGE بیائید بهاری شویم

اولکامیز- دکتر اراز محمد سارلی: از گذر زمستان، به بهار رسیده ایم اما هنوز تا بهاری شدن خیلی راه داریم. معمولا هر ساله با نزدیک شدن بهار خانه تکانی می کنیم، فرش ها و پرده ها را نو می کنیم، ولی کمتر... ادامه مطلب ..
IMAGE بهار از راه رسید

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: فصل بهار از راه رسید و آثار دوست را می توان در آفاق طبیعت دید این نقاش بی صورت و بی سیرت هر لحظه روی کوهها، درختان، مزارع، دشتها، ... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو انسان نو

اولکامیز- وحید دلیجه : سال نو ، انسان نو آرام آرام صدای پای بهار به گوش می رسد، خواب و خیال خزان برآشفته ، و بوی مشک عنبر و ریحان ، بیداری و حرکت، صدای نهر های روان ، جیک جیک پرندگان ، در دشت های... ادامه مطلب ..
IMAGE شعری از ستار سوقی در باره بهار

 اولکامیز- شعری زیبا  از ستار سوقی شاعر پر آوازه ترکمن صحرا  در باره بهار  را در پی می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE گمراه کنندگان طریق خدا

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: و از مردمان کسانی هستند که دربارۀ الله، در وجود الله، یا در اسما و صفات وی مجادله بیهوده می کنند. ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

بهتر است این جوان جویای نام بداند ، اثر ماندگار ، اثریست که بطور گسترده در جامعه فرهیختگان و کارشناس...
قدرت شیرین است اگه به خود بشار بود شکست خورده بود ولی بعضی کشورها با پول مردم خودشان بشار را شارژ کر...
باسلام استاد بیات کاملا صحیح نوشتید واقعا هم اینطوریه البته فقط این سه نماینده نیست که جزء عده ای ان...
از آقای نور قلی پور تشکر میکنم . خانوادهای زیادی از نگرانی دراومدن . امیدوارم بقیه زندانیان ایرانی د...
برادر بزرگوار ، جناب آقای حاج آخوند نوریزاد : در صحت و درستی این حرف که در همه کارها از جمله جذب و ا...
با سلام

به غیر از موضوع موسیقی ، درباره ی پلورالیسم دینی هم بحث شد و متن مناظره بین من و خوجملی د...
خیلی ممنون حاج قوجق قلی یگن واقعأ راست گفته اید
خیلی ممنون عالی توصیف کرده اید
خداوند حفظشان کند حاج آخوند نوری زادرا فرزندخلف استاد محمد آخوند نوری زاد . درسایه وحدت ائمه جمعه وم...
با سلام ، همچنین نیازمندیم به تفکر نو از جانب مسولین شهر به حاشیه رانده شده گنبد کاووس. چرا تعداد با...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.