b_150_100_16777215_00_images_photo_2018-01-20_16-34-01.jpgبه گزارش کانال اولکامیز انتصاب میر محمد غراوی به سمت معاونت استانداری گلستان با حواشی مختلفی همراه باشد. انتصابی که در فضای مجازی بازتاب گسترده ای یافت و بحث برانگیز بود. موافقان و مخالفینی داشت ولی تعداد مخالفان به مراتب بیشتر بود. این اقدام قابل تامل استاندار گلستان با انتقادات و اعتراضات جدی برخی از فعالین تاثیرگذار اصلاح طلب و اعتدالگرای ترکمن صحرا مواجه شد. 

اولکامیز با توجه به رسالت انعکاش دیدگاه های مختلف در خصوص مسائل سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی ، مدیریتی و . . . و همچنین تبادل افکار و تضارب آرا ، این سئوال را با جمعی از سیاسیون و فعالین ترکمن صحرا مطرح نمود : " دیدگاه شما در باب اقدام اخیر استاندار گلستان در خصوص انتصاب میرمحمد غراوی به معاونت استانداری گلستان چیست ؟ موافق هستید یا مخالف ؟ دلایل خود را بنویسید ؟ "
پاسخ برخی از چهره ها همچون جبار ایری، دکتر سارلی ، دکتر سعید یلقی هر یک بصورت مستقل در کانال اولکامیز منتشر گردید ولی برخی دیگر از فعالین نیز پاسخ های نسبتا کوتاه دادند که در ذیل می خوانید : @ulkamizcom
آنامحمد بیات کسی با نوشتن مطلب انتقادی " دهن کجی استاندار به ترکمنها و اهل سنت " استارت اولیه را زد و چراغ مخالفتها و اعتراضات را روشن ساخت در پاسخ به این سئوال نوشت : با انتصاب میر محمد غراوی در پست یکی از معاونین استانداری گلستان موافق نیستم دلیل اصلی مخالفتم، چون ایشان مدیر ارشد احمدی نژاد بود ومدیر توانمندی هم نیست.
این فعال سیاسی شاخص ترکمن افزود: اگر استاندار بخواهد به نام گزینه ترکمن از وی بهره برداری تبلیغی کند سخت در اشتباه است وی تنها از ترکمن بودن ، جزء فامیل هیچی ندارد، رزومه میرمحمد دوست استاندار بودن میباشد.
دبیر مجمع تدبیر و امید ترکمن صحرا و عضو حزب اتحاد ملت ایران شاخه گنبد اظهار داشت : این حرکت اشتباه دکتر هاشمی آرای یکدست ترکمنها واهل سنت که به سبد دکتر روحانی رفت را خدشه دار میکند. استاندار از فعالین ترکمن ستاد روحانی در این خصوص رسما عذر خواهی کند، کسب کرسی یکی از معاونت های استانداری خواسته ماست.
فرهاد کرعضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشگاه های استان گلستان نوشت : شناختی ندارم . ولی کمیته اهل سنت ستاد دکتر روحانی انتظار حداقل یک معاون استانداری و دو تا سه مدیرکل استانداری ( از میان نیروی های اهل سنت استان گلستان) را داشت که تا حال چنین اتفاقی نیفتاده است.
این فعال سیاسی بندرترکمنی افزود: استاندار محترم و نمایندگان استان خصوصا از سه نماینده اهل سنت ، مردم عملکرد دیگری داشتند که متاسفانه نرخ مشارکت اهل سنت و نیز آرا در سبد روحانی با این انتصاب هم خوانی ندارد. البته نماینده ولی فقیه هم رای اولش در مجلس خبرگان رهبری را مدیون اهل سنت است ( این دوره و نیز خصوصا دوره ی قبل ) توقع دارند مردم اهل سنت استان پاسخ محبت هایشان را جور دیگری دریافت می کردند.
وی افزود: البته حق هر مدیری است که زیر مجموعه خود و تیم کاری را انتخاب کنند ...این که فرد مورد نظر سهم است یا نه در اولویت نیست ٬ اصل تجارب کاری و تخصص و مدیریت افراد است که بتواند در مسئولیت خود کارآمد و مفید باشد ... این فرد رزومه کاری بسیار قوی و خوبی دارد که امید می رود تحول خوبی در استان بوجود خواهد آورد .
رشید نافعی دانشجوی مقطع دکترای رشته مدیریت اطلاعات و دانش که در سودای کرسی قرمزمجلس است و زودهنگام با شعار "موج شین " وارد کارزار انتخاباتی شده است در پاسخ به این سئوال نوشت : با عنایت به اینکه بحث نیروی انسانی و افراد در امر توسعه پایدار از الزامات اساسی میباشند و با تغییر دولتها تغییر مدیریتها نیز یک امر طبیعی و منطقی میباشد.
این فعال سیاسی سیمین شهری ساکن گرگان افزود: اگر تدابیری اندیشیده شود و مکانیزمی تعریف شود تا در کنار سایر شاخص های صلاحیتی' نظر کارمندان هر اداره کل درانتخاب مدیران کل اخذ شود شایسته خواهد بود چرا که در این صورت چون کارمندان در انتخاب مافوق نظرشان جلب شده است رضایت اداری حداکثری جلب شده و نیروها احساس حرمت بیشتری خواهند کرد که نهایتا به انگیزش کارآیی بیشتر و کمک به توسعه استان خواهد بود.
وی افزود: از این جهت گفته میشود اخیرا درمجموعه استانداری دو تا انتصاب صورت گرفت یکی مدیرکل و دیگری معاون استاندار بود که در مورد هردو انتصاب افکار عمومی حساسیت نشان داد برای اولی واکنش خوب ولی دومی واکنشها بی تفاوتی و خوب نبود. امید است با نگاه بهینه شاهد تقریب افکار توسعه گرا باشیم .
سلیمان هاشمی فعال سیاسی گنبد اولین نفری بود که به این سئوال پاسخ داد .
کاندیدای شاخص ادوار مجلس در عبارات کوتاه نوشت : اگر انتصاب ایشان به این معنی است که سهم یکنفر ترکمن را در معاونت اشغال بکند مخالف هستم. برای گزینه دیگر مساعدت بشود مشکلی نیست. @ulkamizcom

سایت اولکامیز, [۲۰.۰۱.۱۸ ۲۳:۳۳]
ادامه مطلب :
رحمت الله پران دوجی فعال سیاسی اصلاح طلب کوتاهترین جواب را داد. رئیس ستاد روحانی در مراوه تپه فقط به این جمله بسنده کرد : ازش شناخت ندارم .
حامد دلیجه فعال سیاسی آق قلایی وعضو جبهه سیاسی همدلان صحرا نوشت : موافقم . چون وی با سابقه فراوان در پستهای گوناگون اجرایی می تواند تحول چشم گیری در توسعه عمرانی استان ایجاد نماید . @ulkamizcom
سعید ایگدری فعال سیاسی گرگانی نوشت در باب انتصاب مهندس میر محمد غراوی باید به ایشان زمان داد و بازخورد عملکرد و کارایی ایشان را مشاهده نمود. امید است انتصابات بر اساس کارآیی و شایستگی باشد. چه بهتر که فرا قومی و حتی فرا جناحی عمل شود.
لطیف ایزدی مدیر اولکامیز نوشت: این اقدام استاندار گلستان برخلاف سیاست تدبیر و امید بود. سیاستی که در راستای مشارکت متعادل اقوام و اهل سنت در سطوح مختلف مدیریتی تلاش می کند و به نظرات گروههای مرجع سیاسی ارزش و بها می دهد.
عضو حزب اتحاد ملت شاخه گنبد افزود: در ترکمن صحرا قحط الرجال نیست . مدیران قوی و کارآمدی هستند که از پس این مسئولیت سنگین برآیند. کسانی که هم برای پیروزی حسن روحانی در انتخابات تلاش فراوانی کردند و هم از پشتوانه اجتماعی و اقبال عمومی برخوردار هستند. بی تردید انتصاب این گونه مدیران برای استاندار نقطه قوت محسوب میشد.
وی افزود: آقای مناف هاشمی با این اقدام عجیب و سئوال برانگیز و آوردن یک مدیر احمدی نژادی همه را شگفت زده کرد و بذر ناامیدی را کاشت. این اقدام استاندار آب سردی به جمع کثیری از فعالین اصلاح طلبان و اعتدالگرای ترکمن ریخت و این به مصلحت نبود و ایشان باید به افکار عمومی ترکمن صحرا پاسخگو باشند.
لازم به ذکر است چهار نفر از چهره های سیاسی ، دکتر حکیم کوچکی رئیس مجمع تدبیرو امید ترکمن صحرا، امان قلیچ شادمهرفعال فرهنگی – سیاسی شاخص ، نورمحمد کوسه غراوی رئیس حزب اعتدال در مرواه تپه و رشید خرمالی فعال انتخاباتی گنبدی به سئوال اولکامیز در مورد انتصاب غراوی به معاونت استانداری پاسخ ندادند. @ulkamizcom


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - جلال

    با سلام . دوست گرامی جناب اقای ایزدی . به نظر می رسد تنها گروهی که با این انتصاب مخالف است تیم الکامیز و افراد وابسته به آن مانند آقای خوجملی ، بیات و چند نفر دیگر می باشند بسیاری از افراد نیز با این انتصاب موافقند. و شما تلاش دارید با افرادی مصاحبه نمایید که از قبل خبر دارید که مخالف این انتصاب هستند. در صورتی که پست معاونت استانداری یک پست کاملاً تخصصی و حرفه ای می باشد و فرد مورد نظر باید سوابق عمرانی و اجرایی داشته باشد و صرف وابستگی سیاسی به گروه یا جناح دلیل بر انتصاب در این پست نیست . افرادی را که تیم شما و جبهة همدلان صحرا برای این پست مد نظر داشتند حتی سابقة یک روز کار اجرایی و عمرانی را نداشتند ، پس چطور مدعی اینگونه پست ها هستید. نکتة دیگر اینکه شما مرتب در مقالات خود به رای دادن ترکمن ها به دولت روحانی اشاره کرده و منت می گذارید ، در صورتی که همة مردم ایران به خصوص ترکمن ها وظیفه دارند در انتخابات و سرنوشت خود مشارکت نمایند و منتی بر نظام ندارند و مگر به غیر از روحانی به کس دیگری می توانستند رأی دهند؟ و نکتة آخر اینکه خواهشاً خواسته های قلبی خود و گروهتان را به کل ترکمن ها نسبت ندهید. "پخش نظر بینندگان نشانة تعهد رسانه ای شماست"

IMAGE فراخوان جشنواره همگام با مختومقلی فراغی
شیوه نامه برگزاری مسابقات جشنواره همگام با مختومقلی فراغی شاعرو عارف نامی استان...

یادداشت

نسخه سلامتی شما فقط به وسیله خودتان نوشته می شود

اولکامیز- محمد خوجه ، نویسنده : سلامتی بزرگترین وباارزش ترین نعمت های خداوندمنان است.کمترکسی تاآن راازدست نداده است قدرو ارزش آن رانمیداندودرحالت عادی متوجه آن نیستند،فقط زمانی که سلامتی... ادامه مطلب ..
IMAGE تساهل در اسلام

اولکامیز- عبا آخوند محمدنژاد در گروه تلگرامی انسجام و وحدت در باره آسانی وآسان گیری در دین اسلام نوشت :  خداوند متعال راه های کسب رضایت خویش را، بسیار آسان نموده است ودر عین حال اگر چنان چه... ادامه مطلب ..
IMAGE یاد روزگاران قدیم در ترکمن صحرا بخیر

اولکامیز- دلنوشته سخی گوگلانی : یاد دوران کودکی هایمان بخیر ادامه مطلب ..
IMAGE خلیفه باغشی دردی خان بهادری

دردی باغشی 1331-نجی ئیلدا جرگلان اتراینگ مزارلیق دیان اوبه سئنده دایخان مشغله‌دا‌ دونیا ایندی. ادامه مطلب ..
IMAGE بازگشت به کدام انقلاب ؟

روزنامه  کارگزاران : محمد قوچانی: نسل اول انقلاب اکنون باید راه را بر نسل جدید بگشاید و حکومت را به آنان منتقل کند. ادامه مطلب ..
IMAGE انقلاب سیصد هزار نفری یا سه هزار نفری

اولکامیز- امان محمد خوجملی: اینکه گفته می شود در ایران صنعت طنز پر رونق است سخن یاوه و مفتی نیست و رگه هایی از حقیقت را در درونش دارد. ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه " اولین دفتر شعر ابراهیم نوری – بخش دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی*: " چشمه" اولین دفتر شعر ابراهیم نوری شاعر خوش قریحه کلاله ای اثری جذاب و پرمایه است . ادامه مطلب ..
IMAGE زمستان 96

 اولکامیز- بقلم دانگ اتار ارجبی : سخنم را با این جمله از فیلسوف و دانشمند عظیم الشان ایرانی که یکی دیگر از تخصص هایش  دانش پزشکی بود آغاز میکنم  ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه" اولین اثر دفتر شعر ابراهیم نوری - بخش اول

اولکامیز- لطیف ایزدی ، دبیر ادبیات فارسی مدارس مراوه تپه ادامه مطلب ..
IMAGE انسان دوستی مولانا - قسمت دوم

اولکامیز- عبدالغفار علاقی : انسان کامل در هر زمانی به دنبال این است که به دیگران کمک کند و معرفت آنها را بالا ببرد. او با اخلاق حسنه خود زندگی می کند، لذا چهره زیبایی از خود به نمایش می گذارد، همه... ادامه مطلب ..
IMAGE اصلاح طلبان واقعی مقابل خواسته های مردم نمی ایستند

به نقل از سایت جلالی زاده : حدود ۹ ماه بعد از انتخابات اردیبهشت که با حضور گسترده مردم همراه شد و مردم نام حسن روحانی را تکرار کردند حالا عرصه سیاسی کشور با شرایطی جدید همراه شده است. ادامه مطلب ..
IMAGE حقیقت ایمان دینی

 پرستش هوای نفس هم بُت‌پرستی است و با این حساب، اگر من شیفتۀ عقاید خود شوم و آن‌ها را بپرستم، این هم نوعی بُت‌پرستی است. امّا کسی که حق‌پرست است، بُت‌پرست نیست و چون حق‌پرست است، شیفتۀ هوای... ادامه مطلب ..
IMAGE چگونه می توان تقصیر دولت ها از حکومتها را جدا کرد؟

امان محمد خوجملی: استیت یا دولت در نظامهای غربی بیشتر شامل نظام می شود. یعنی مجموعه ی قوای مجریه و مقننه و قضائیه و سایر نهادهای تحت اختیار. اما گاورمنت یا حکومت شامل قوه ی مجریه می شود. ادامه مطلب ..
IMAGE نسل نو و تفکرنو

اولکامیز- یحیی یاری : نوع پذیرش تغییر و تحولات اجتماعی عامل اختلاف دودیدگاه و تفکرات نسل جدید(نو)بانسل گذشته(قدیم) می باشد. ادامه مطلب ..
IMAGE نکاتی در باره شعر و اندیشه بای محمد قلیچی

اولکامیز- هر دو متولد بهاریم . سوم اردیبهشت سال جلالی چشم به جهان زیبا و پر رمز و راز گشودیم با این تفاوت که او بقول ترکمنها  یک " مؤچه " از من بزرگتر است. ادامه مطلب ..
ببار ای برف

  عصر ایران؛ مهرداد خدیر- و سرانجام برف بارید و امسال بیش از هر سال قدر برف را می دانیم و باید بدانیم. چرا که کابوس خشک سالی بیش از هر زمان دیگری سایه انداخته است. بیش از هر سال دیگر آلودگی هوا را... ادامه مطلب ..
آقای صدیقی! نماز جمعه هم فرصت است

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- واکنش سریع و صریح رییس جمهور روحانی به سخنان حجت الاسلام صدیقی در خطبه های نماز جمعه تهران ناخرسندی امام جمعه موقت را در پی داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE سوختن در آب، غرق شدن در آتش

اولکامیز- سوختن در آب،غرق شدن در آتش بی رحم ترین پارادوکس دنیاست. خدایا دلم از دريايى گرفت كه زورش به آتش نرسيد.هر چه بسوزد آبش می زنند ، وای به روزی که آب بسوزد! @ulkamizcomمعجزه حضرت ابراهیم خلیل (ع)... ادامه مطلب ..
IMAGE شعر گونگل و ترجمه فارسی آن

اولکامیز- مهندس محمد طواق خوش کام  شاعر و ادیب  گنبدی یکی از بهترین مترجمان حال حاضر اشعار مختومقلی فراغی در ترکمن صحراست. ترجمه منظوم  شعر پر محتوای گونگول به زبان فارسی گویای این مدعاست .  ادامه مطلب ..
IMAGE نماز جمعه و تریبونی برای وحدت آفرینی

ایرنا- محمدستاری : به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه شانزدهم دیماه 1396 در حکمی حجت‌الاسلام و المسلمین... ادامه مطلب ..
ریشه اعتراضات را در داخل کشور و عملکرد خودتان جست و جو کنید

عصر ایران؛ جعفر محمدی* - بعد از حدود یک هفته، ناآرامی ها در کشور پایان گرفت اما ناآرامی های کلامی در برخی تریبون های نماز جمعه همچنان ادامه دارد.در ایامی که خیابان های حدود 80 شهر ایران درگیر... ادامه مطلب ..
IMAGE آنها که بذر نومیدی کاشتند پاسخ دهند

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- برخی می گویند در این دو سه روز که فضا ملتهب شده چرا روحانی سکوت کرده و سخنی نمی گوید؟کسانی البته دوست داشتند او کلامی را بر زبان آورد تا آماج شعارهای خیابانی قرار گیرد و... ادامه مطلب ..
IMAGE گونده لیک

اولکامیز- دکتر ارازمحمد سارلی : ۶نجی دی آیی ۱۳۹۶ گچن گون قزلجه آق امام دا، استاد اراز بردینگ چادرینا باردیم. همه تانیش یوزلری گورودم. قزلجه لرینگ دأبينده، چادر اوچی بیلن ییقلیار. بأشی یدی سی... ادامه مطلب ..
IMAGE ایران امن یا ناامن ؟

اولکامیز-  یادداشتی از محمد سلاق : به نظر می رسد اقتصاد به شدت بیمار و درمانده و بدون درمانگر ایران این روزها بد جور سرد و بیرحمانه نفس هایمان را به شمارش انداخته ادامه مطلب ..
IMAGE فرهنگ پویا و ایستا از زاویه دیگر

اولکامیز- امان محمد خوجملی: مهمترین بخش فرهنگ ما ترکمنها دین و مذهب می باشد که در تار و پود جامعه ما رسوخ دارد. ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

به نظر من فارس و ترکمن فرق نداره
یکی باشه خدمت کنه
آقای ایزدی، واقعا خودتان به این اعتقاد دارید که یک فرماندار ترکمن برای گنبد انتصاب کنند حتی از میان...
باسلام برهمگی نویسندگان ودلسوزان ادبیات ترکمن ، آقای دیه جی خداقوت ،ازخداعمربابرکت وطولانی برشما خوا...
حیفم آمد قسمتی از مصاحبه آقای اغاجری را به آقای خوجملی نشان ندهم.
واقعیت این است جمع بندی ۲۰ ساله ج...
با عرض سلام به خدمت جناب کریم پقه.
من در این یادداشت از کسی اسم نبردم تا آبروی کسی نرود. اگر در مقا...
هرصنف وگروهی اگر خودش را نقد نکند وناخالصی راازخود نراندوخودش راپالایش نکندمحکوم به شکست است ، مخصوص...
مدیر محترم سیایت وزین اولکامیر.
قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن...
سالها بایدبکوشیم تا مردم را بیدارکنیم تا ازفریب ودروغ ودعا نویسها و . . . دورشوند البته با وجودتبلی...
سلام. شما فکر کنم از حامیان قورلیزاده باشید. چون دیدگاه شما جانب داری و از روی تعصب است. لطفا بی طرف...
با سلام سردار با قدرت بازی میکند چون صددرصد میدانم به پرتغال واسپانیا گل خواهند زد وقتی به این دو تی...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.