b_150_100_16777215_00_images_nevisandegan_khojemli.jpgامان محمد خوجملی : کمترازدوسال به انتخابات مجلس یازدهم در سال 98 مانده است. اما اصلاح طلبان به عنوان یک گروه مرجع و مورد اعتماد مردم با یک سئوال اساسی و سه گزینه ای روبرو هستند. آیا به انتخابات با همان روال سابق که(( در صورت رد صلاحیت چهره های محبوب و با تجربه با نامزدهای درجه دو و سه وارد شد؟)) یا بر انتخابات آزاد تاکید کرد؟ یا همه پرسی؟ هرچه هست اعتراضات دی ماه گذشته زنگ خطررا برای همه به صدا در آورده است. دیگر درنگ جایز نیست.

چون به خواست مردم و جوانان توجه نشود آنها از همه عبور خواهند کرد. چه دولت چه حکومت چه اصلاح طلبان چه اصولگرایان هیچ فرقی ندارد. اما اصلاح طلبان به صرافت و فراست دریافتنه اند که دیگر رقیب آنها اصولگرایان نیستند چون آنها تعداد مشخصی طرفدار دارند و تعداد آنها بیشتر از آن افزایش یا کاهش پیدا نمی کند مگر با دوپینگ نظارت استصوابی.

برخی از اصلاح طلبان داخلی و خارجی معتقدند تجربه بیست ساله اصلاح طلبان نشان داده است که حکومت جمهوری اسلامی اصلاح پذیر نیست فقط رای اصلاح طلبان و مردم را می گیرد و به راه خود ادامه می دهد. تنها راه باقی مانده بر گزاری همه پرسی با ایجاد تعادل قوا توسط نهادهای مدنی است. اما برخی اصلاح طلبان داخلی و خارجی معتقدند در این مرحله وقت آن است که به انتخابات آزاد در چار چوب همین نظام تاکید شود.

اگر انتخابات آزاد بر گزار شود و حکومت به آن تن دهد خیلی از مسائل مانند نظارت استصوابی و موانع شورای نگهبان خود به خود بلا موضوع خواهد شد. اگر حکومت زیر بار انتخابات آزاد نرود باید آنرا تحریم کرد. به حکومت هم اعلام می کنیم مسئولیت آن با خودش است.

چون اصلاح طلبان معتقدند مشکلات و معضلات کشور به حدی انباشته شده است که دیگر با یک مجلس ضعیف و دولت ناکارآمد نمی شود این سنگ بزرگ را از پیش پای مملکت برداشت.((نامه های رد و بدل شده میان محسن مخمل باف و تاجزاده و جواب آقایان محسن کدیور و ابوالفضل قدیانی به تاجزاده و سایر اصلاح طلبان که در کانال تلگرامی فردای بهتر تاجزاده در دسترس همگان است.))

حل این مشکل اساسی یک دولت قوی و مجلس کارآمد می خواهد که تنها با انتخابات آزاد شدنی است.درغیراین صورت تشدید بحرانهای اجتماعی و اقتصادی همه را گرفتار خواهد کرد. ثبات نظام، امنیت، آرامش، وحدت ملی، یک پارچگی و تمامیت ارضی کشور را به خطر خواهد انداخت.

به نظر می رسد دیگر وقت آن فرا رسیده است حکومت بیشتر با اصلاح طلبان تعامل بکند و آنها را بیشتر به بازی بگیرد. چون آنها نزدیکترین گروه به حکومت هستند و از درون همین حکومت بر خاسته اند و پیروزی آنها به جای دوری نخواهد رفت. پیروزی آنها پیروزی حکومت هم محسوب خواهد شد.

همه می دانند اصولگرایان حتی با تمام یکدستی دولت و حکومت هم نمی توانند کاری از پیش ببرند.(( تجربه ی احمدی نژاد پیش چشم همه است)). آنها دیگر نه مشروعیت و مقبولیت کافی، نه توان و کارآمدی لازم را دارند. تاریخ ثابت کرده است کسانیکه به تقسیم کیک قدرت عادت نکرده اند تمام آنرا یکجا از دست داده اند و جامعه را هم با مشکلات زیادی مواجه کرده اند.

دیگر دولت، حکومت، اصولگرایان و اصلاح طلبان رقیب یکدیگر نیستند. رقیب همه ی اینها انقلاب طلبان می باشند. مخالفان برانداز دیگر دولت،مجلس،قوه ی قضائیه، حکومت، اصولگرایان واصلاح طلبان را یکجا می کوبند و می گویند همه ی اینها از یک قماش هستند. در شرایط شکننده ی فعلی بهترین و آسانترین و کارآمدترین راه آن است که همه ی مجموعه های فوق با یکدیگر ازدرآشتی درآیند پیه ی اصلاح و تغییر را به تن بمالد چون این تنها راه بقاء است. 25/12/1396
کانال فرادی آزاد 


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.

یادداشت

IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..
IMAGE در باب جمعیت ترکمنهای گلستان

 اولکامیز- اکبر پیرا * : متاسفانه چند روزی است که آمار کذب و حساس اینکه کمتر از 40 درصد جمعیت استان را ترکمن ها تشکیل میدهد مثل ویروس از سایتهای متفاوتی خروجی داده است که این امر حساسیت قوم شریف و... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو سلام

اولکامیز- لطیف ایزدی :  سالی دیگر با مهر و لبخند سلام داد . سالی با هزاران امید و آرزو فرا رسید. ادامه مطلب ..
IMAGE ❤️سال ۱۳۹۷❤️

اولکامیز- وحید دلیجه ، فعال سیاسی آق قلایی : سا ل ۹۶ با تمام فراز و نشیب خود به پایان رسید و اتفاقات تلخ و شیرین زیادی را باهم تجربه نمودیم. ادامه مطلب ..
IMAGE بیائید بهاری شویم

اولکامیز- دکتر اراز محمد سارلی: از گذر زمستان، به بهار رسیده ایم اما هنوز تا بهاری شدن خیلی راه داریم. معمولا هر ساله با نزدیک شدن بهار خانه تکانی می کنیم، فرش ها و پرده ها را نو می کنیم، ولی کمتر... ادامه مطلب ..
IMAGE بهار از راه رسید

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: فصل بهار از راه رسید و آثار دوست را می توان در آفاق طبیعت دید این نقاش بی صورت و بی سیرت هر لحظه روی کوهها، درختان، مزارع، دشتها، ... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو انسان نو

اولکامیز- وحید دلیجه : سال نو ، انسان نو آرام آرام صدای پای بهار به گوش می رسد، خواب و خیال خزان برآشفته ، و بوی مشک عنبر و ریحان ، بیداری و حرکت، صدای نهر های روان ، جیک جیک پرندگان ، در دشت های... ادامه مطلب ..
IMAGE شعری از ستار سوقی در باره بهار

 اولکامیز- شعری زیبا  از ستار سوقی شاعر پر آوازه ترکمن صحرا  در باره بهار  را در پی می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE گمراه کنندگان طریق خدا

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: و از مردمان کسانی هستند که دربارۀ الله، در وجود الله، یا در اسما و صفات وی مجادله بیهوده می کنند. ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

برادر من، پس چرا اسم نماینده ی نیشابور و فیروزه جناب دکتر سبحانی نیا در لیست درج نشده؟؟؟!!! 6 دوره ن...
فقط با نوشتن مطلب در این سایت جلوی اینچنین اتفاقات ناروائی گرفته نمیشود . پیشنهاد میکنم در اینباره ب...
چناب ایزدی : عرض سلام و ادب . از متن زیبای شما در باره دکتر زیبا کلام لذت بردم . پیشنهاد میکنم تا بی...
بنده یک فارس و از اهالی روستای تلور شهرستان بندرگز هستم ولی در دل و ذهنم بر این باورم که انتخاب مدیر...
بهتر است این جوان جویای نام بداند ، اثر ماندگار ، اثریست که بطور گسترده در جامعه فرهیختگان و کارشناس...
قدرت شیرین است اگه به خود بشار بود شکست خورده بود ولی بعضی کشورها با پول مردم خودشان بشار را شارژ کر...
باسلام استاد بیات کاملا صحیح نوشتید واقعا هم اینطوریه البته فقط این سه نماینده نیست که جزء عده ای ان...
از آقای نور قلی پور تشکر میکنم . خانوادهای زیادی از نگرانی دراومدن . امیدوارم بقیه زندانیان ایرانی د...
برادر بزرگوار ، جناب آقای حاج آخوند نوریزاد : در صحت و درستی این حرف که در همه کارها از جمله جذب و ا...
با سلام

به غیر از موضوع موسیقی ، درباره ی پلورالیسم دینی هم بحث شد و متن مناظره بین من و خوجملی د...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.