b_150_100_16777215_00_images_photo_2017-06-07_01-57-12.jpgاولکامیز- در تعطیلات نوروزی امسال مهمترین رویداد سیاسی که در سطح ترکمن صحرا رخ داد نشست قرجه طیار ، شهرام غراوی و رامین نورقلی پور نمایندگان ثلاثه ترکمن صحرا سر یک سفره در کنار هم بود. نشستی مهم و دلگرم کننده در آغاز سال نو که از جهات مختلفی حائز اهمیت میباشد و امید است تداوم یابد. برای کسب اطلاع بیشتر از کم و کیف این نشست و آگاهی از جزئیاتش با آنه محمد بیات فعال سیاسی رسانه ای ترکمن گفتگویی از طریق مجزی انجام دادیم که در پی می آید . پرسشهای اولکامیز چنین بود :

✅در مورد جزییات این نشست توضیح دهید ؟
✅متولی این نشست کدام گروه سیاسی بود ؟

✅در این نشست چه مسائلی بحث و بررسی گردید ؟

✅ دستاوردها و نتایج این نشست سیاسی چه بود ؟

✅ آیا نشست های مشترک نمایندگان ترکمن تداوم خواهد داشت ؟

✅بعنوان یک فعال سیاسی ترکمن بفرمایید چه ضرورتی به نشست مشترک نمایندگان ترکمن احساس میشود ؟

❇️ توضیحات و پاسخ ِآنه محمد بیات را در این باره بی کم و کاست در ذیل میخوانید :

❇️ با سلام و درود خدمت مدیر پرتلاش سایت وزین اولکامیز . در جواب پرسشهای شما شاید نتوانم شفاف جواب بدهم متاسفانه خیلی از بزرگواران به دلایلی اعتقاد کمتری به مطبوعات و اطلاع رسانی دارند لابد نگرانی آنان قابل هضم باشد، به هر حال سعی میکنم در حدی بتوانم خوانندگان فهیم سایت فعال اولکامیز .

❇️سه تن از منتخبین ترکمن صحرا در مجلس برای اولین بار بعد از مدتها تلاش دوستان ، در غرب استان به میزبانی و همکاری یکی از دلسوزان به توسعه و همدلی استان تشکیل شد ، هماهنگی را میزبان و رییس مجمع تدبیر و امید ترکمن صحرا و رییس ستاد دکتر روحانی در گنبد انجام. دادند.

❇️صحبتهایی خوب و بعضا حاشیه ای بسیاری صورت گرفت چون از ورود اولین مهمان تا آخرین نفر، یعنی 3 تن از بزرگواران حداقل دو و نیم ساعت طول کشید و 2 تن از نمایندگان همراهان بسیاری با خود به همراه داشتند.
در خصوص انتصابات و وحدت رویه 3 تن از نمایندگان ترکمن صحرا و تعامل با سایر نمایندگان استان و تشکیل دبیرخانه مشترک، عدم توازن خدمات رسانی و رشد شمال و جنوب گلستان ، بیکاری جوانان خصوصا در ترکمن صحرا و..... بحثهایی صورت گرفت و گاها پرسش و پاسخ و انتقادهایی از عزیزان داشتند.

❇️به نظر حقیر این نشست خروجی چندانی نداشت، واقعیت امر متاسفانه 2 تن از بزرگواران منتخبین ملت ترکمن هیچ گونه ارتباط و هماهنگی با هم ندارند و اختلاف آنان نیز کم نیست ، بهتر است در این خصوص از خود آقایان علت اختلاف سئوال کنید .

❇️ اینجانب بنا ندارم به همه سئوالات جنابعالی که ارادت ویژه بهت دارم جواب بدهم، یادآوری نمایم شخصا یک سوال از محضر نمایندگان کردم و یک پیشنهاد دادم، البته اعتراف نمایم خیلی از پرسشهای حضار بی پاسخ ماند ،

❇️سوال من این بود: با وجود 3 نماینده ترکمن صحرا چرا موفق نشدید یک ترکمن به معاونت استانداری گلستان بگمارید؟ و پیشنهاد دادم دبیرخانه مشترک برای حل مشکلات مشترک حوزه های نمایندگان ترکمن صحرا و هماهنگی با سایر نمایندگان تشکیل دهند.

❇️ یکی از نمایندگان با پیشنهاد من شدیدا مخالفت کردند، یکی سکوت کرد و سومی استقبال کرد و اعلام داشت: برای هماهنگی و تعامل نیاز به دبیرخانه مشترک داریم .

❇️ و اما در خصوص سئوالم یکی از عزیزان نماینده چنین گفت: افراد شاخص، شایسته و رزومه دار بین ترکمنها نداریم اگر دارید اعلام نمایید!!

❇️ در جواب سوال سوم که آیا چنین نشستهای تدوام خواهد داشت؟ عرض شود : فکر نکنم دیگر نشستی سه جانبه بین آنان صورت بگیرد .

❇️ چنین نشستهای لازم و ضروری است وحدت و همدلی ،توسعه و رشد اقتصادی و فرهنگی منطقه گلستان خصوصا شمال استان را به دنبال خواهد داشت.

❇️ قطعا هر نشستی ولو ضعیف نتایجی را به دنبال دارد حقیر از نشست فوق اقناع نشدم بیشتر تعارفات خشک و خالی بود، دیگر نیاز به نشست مجدد نمی بینم، مگر دوستان نماینده در رفتارشان تجدید نظر نمایند.


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.

یادداشت

IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..
IMAGE در باب جمعیت ترکمنهای گلستان

 اولکامیز- اکبر پیرا * : متاسفانه چند روزی است که آمار کذب و حساس اینکه کمتر از 40 درصد جمعیت استان را ترکمن ها تشکیل میدهد مثل ویروس از سایتهای متفاوتی خروجی داده است که این امر حساسیت قوم شریف و... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو سلام

اولکامیز- لطیف ایزدی :  سالی دیگر با مهر و لبخند سلام داد . سالی با هزاران امید و آرزو فرا رسید. ادامه مطلب ..
IMAGE ❤️سال ۱۳۹۷❤️

اولکامیز- وحید دلیجه ، فعال سیاسی آق قلایی : سا ل ۹۶ با تمام فراز و نشیب خود به پایان رسید و اتفاقات تلخ و شیرین زیادی را باهم تجربه نمودیم. ادامه مطلب ..
IMAGE بیائید بهاری شویم

اولکامیز- دکتر اراز محمد سارلی: از گذر زمستان، به بهار رسیده ایم اما هنوز تا بهاری شدن خیلی راه داریم. معمولا هر ساله با نزدیک شدن بهار خانه تکانی می کنیم، فرش ها و پرده ها را نو می کنیم، ولی کمتر... ادامه مطلب ..
IMAGE بهار از راه رسید

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: فصل بهار از راه رسید و آثار دوست را می توان در آفاق طبیعت دید این نقاش بی صورت و بی سیرت هر لحظه روی کوهها، درختان، مزارع، دشتها، ... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو انسان نو

اولکامیز- وحید دلیجه : سال نو ، انسان نو آرام آرام صدای پای بهار به گوش می رسد، خواب و خیال خزان برآشفته ، و بوی مشک عنبر و ریحان ، بیداری و حرکت، صدای نهر های روان ، جیک جیک پرندگان ، در دشت های... ادامه مطلب ..
IMAGE شعری از ستار سوقی در باره بهار

 اولکامیز- شعری زیبا  از ستار سوقی شاعر پر آوازه ترکمن صحرا  در باره بهار  را در پی می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE گمراه کنندگان طریق خدا

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: و از مردمان کسانی هستند که دربارۀ الله، در وجود الله، یا در اسما و صفات وی مجادله بیهوده می کنند. ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

برادر من، پس چرا اسم نماینده ی نیشابور و فیروزه جناب دکتر سبحانی نیا در لیست درج نشده؟؟؟!!! 6 دوره ن...
فقط با نوشتن مطلب در این سایت جلوی اینچنین اتفاقات ناروائی گرفته نمیشود . پیشنهاد میکنم در اینباره ب...
چناب ایزدی : عرض سلام و ادب . از متن زیبای شما در باره دکتر زیبا کلام لذت بردم . پیشنهاد میکنم تا بی...
بنده یک فارس و از اهالی روستای تلور شهرستان بندرگز هستم ولی در دل و ذهنم بر این باورم که انتخاب مدیر...
بهتر است این جوان جویای نام بداند ، اثر ماندگار ، اثریست که بطور گسترده در جامعه فرهیختگان و کارشناس...
قدرت شیرین است اگه به خود بشار بود شکست خورده بود ولی بعضی کشورها با پول مردم خودشان بشار را شارژ کر...
باسلام استاد بیات کاملا صحیح نوشتید واقعا هم اینطوریه البته فقط این سه نماینده نیست که جزء عده ای ان...
از آقای نور قلی پور تشکر میکنم . خانوادهای زیادی از نگرانی دراومدن . امیدوارم بقیه زندانیان ایرانی د...
برادر بزرگوار ، جناب آقای حاج آخوند نوریزاد : در صحت و درستی این حرف که در همه کارها از جمله جذب و ا...
با سلام

به غیر از موضوع موسیقی ، درباره ی پلورالیسم دینی هم بحث شد و متن مناظره بین من و خوجملی د...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.