b_150_100_16777215_00_images_photo_2018-04-07_00-25-14.jpgاولکامیز- لطیف ایزدی : انتقاد شدید آخوند نوریزاد امام جمعه اهل سنت گنبد در تریبون نمازجمعه هفدهم فروردین 97 در خصوص استخدامی نورچشمی ها و نیروهای غیربومی بازتاب گسترده ای در رسانه ها و شبکه های مجازی داشت. در این باره نکاتی را یادآور می شوم: یک- سخنان حق طلبانه آخوند نوریزاد که در واقع حرف دل مردم گنبد بود باب فتحی است تا آخوند جاور و ائمه جمعه اهل سنت ترکمن صحرا نیز به مسئله تبعیض و نابرابری در استخدامی ها و بکارگیری نیروها بصورت جدی ورود کنند و با شجاعت در تریبون های مقدس نمازجمعه و جلسات و نشستهای رسمی با مسئولین در میان بگذارند و احقاق حق نموده و از اشتغال نیروهای بومی دفاع نمایند.

❇️دو- یکی از رسالت های مهم نمازجمعه این است که در کنار امورمعنوی به امور دنیوی جامعه نیز پرداخته شود و مشکلات و مصائب مردم به مسئولین و تصمیم گیران متذکر شود. روشی نیکو که برخی از روحانیون مردمی به مانند آیت الله طالقانی و مولوی عبدالحمید و . . عامل به آن بوده اند . مسئله ای که در دیدگاه رهبرانقلاب نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و بارها به این موضوع توصیه فرموده اند .

❇️سه – عدالت خواهی روحانیون در نمازجمعه حس اخوت ، همدلی و وحدت را افزایش می دهد. مردم احساس می کنند که روحانیون در کنارشان بوده و صدای آنها هستند و به مشکلات معیشتی آنها اهمیت می دهند.

❇️چهار – همه ما در یک کشتی نشسته ایم و مسئول هستیم . در برابر ظلم و تبعیض و نابرابری نباید بی تفاوت باشیم و خاموش بنشینیم. در این رابطه البته نقش روحانیون و زعمای قوم به ویژه ائمه جمعه مهمتر است. مقام معظم رهبری نیز بارها به رسانه ها، ائمه جمعه و گروههای مرجع جامعه تاکید کرده اند که برعملکرد مدیران نظارت کنند و در مقابل تبعیض و کارشکنی سکوت نکنند .

❇️پنج- عبدالباسط آخوند نوریزاد در نمازجمعه هفته گذشته یادآور سلف سخنور خویش مرحوم تکه آخوند بودند که منادی وحدت بودند و از بیان کلام حق ابایی نداشتند . خدایش بیامرزاد و در فردوس برین جای دهاد .

❇️شش- انتظار می رود که امام جمعه گنبد به مسئله انتصابات هم ورود کنند و خواستار بکارگیری عادلانه شایستگان ترکمن در سطوح مختلف مدیریتی از کلان تا شهرستان باشند . نوریزاد در جلسات شورای اداری شهرستان گنبد حضور دارند و حتما واقف هستند که تعداد مدیران ترکمن نسبت به غیر ترکمن ناچیز و تحقیر کننده است.

❇️هفت- در 40 سالگی انقلاب ائمه جمعه بلوغ سیاسی شان را نشان دهند و می بایست به مانند فعالین سیاسی - اجتماعی روحیه مطالبه گری شان را افزایش دهند و دردهای جامعه را بدون هیچ ملاحظه ای شفاف و صریح بیان کنند. به باور این قلم همگرایی روحانیون و سیاسیون ترکمن مکمل هم بوده و دو بال برای رسیدن به مطالبات به شمار می روند.

هشت – آخوند میرزاعلی امام جمعه نیک اندیش آق قلا در نقش مشاور اهل سنت استاندار ایفای نقش دارند ، این فرصتی است که همه باید مغتنم بدانیم . روحانیون و ائمه جمعه با وی ارتباط بیشتری داشته باشند و مشکلات منطقه را مطرح نمایند و در صدد رفع آن برآیند.

❇️نه - این حرکت آخوند نوریزاد تاریخی و ماندگار بود . امیدها را زنده و دلها را شاد کرد و رضایتمندی مردم را به دست آورد . در پایان رجای واثق داریم که اینگونه سخنان، مواضع ، دیدگاههای حق طلبانه و مردم پسندانه با قوت بیشتری تداوم یابد. چنین باد.
( این متن را اگر می پسندید به دیگران هم ارسال کنید )

* مراوه تپه - هجدهم فروردین 97 @ulkamizcom

❇️


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - حاجی نظر آق بندئی

  تقدیر و تشکر از روحانی شجاع فرزند زنده آخوند نوریزاد

 • مهمان - آمان غراوی

  واقعا به جا بود حاج آخوند نوریزاد

 • مهمان - طواق یلمه

  بعد از سالها حضور در نماز جمعه حرکت برتی مردم شروع شد ..

 • مهمان - فؤاد

  خداوند حفظشان کند حاج آخوند نوری زادرا فرزندخلف استاد محمد آخوند نوری زاد . درسایه وحدت ائمه جمعه ومردم بسیاری از کارها شدنی است . تشکراز نویسنده مقاله .

یادداشت

IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..
IMAGE در باب جمعیت ترکمنهای گلستان

 اولکامیز- اکبر پیرا * : متاسفانه چند روزی است که آمار کذب و حساس اینکه کمتر از 40 درصد جمعیت استان را ترکمن ها تشکیل میدهد مثل ویروس از سایتهای متفاوتی خروجی داده است که این امر حساسیت قوم شریف و... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو سلام

اولکامیز- لطیف ایزدی :  سالی دیگر با مهر و لبخند سلام داد . سالی با هزاران امید و آرزو فرا رسید. ادامه مطلب ..
IMAGE ❤️سال ۱۳۹۷❤️

اولکامیز- وحید دلیجه ، فعال سیاسی آق قلایی : سا ل ۹۶ با تمام فراز و نشیب خود به پایان رسید و اتفاقات تلخ و شیرین زیادی را باهم تجربه نمودیم. ادامه مطلب ..
IMAGE بیائید بهاری شویم

اولکامیز- دکتر اراز محمد سارلی: از گذر زمستان، به بهار رسیده ایم اما هنوز تا بهاری شدن خیلی راه داریم. معمولا هر ساله با نزدیک شدن بهار خانه تکانی می کنیم، فرش ها و پرده ها را نو می کنیم، ولی کمتر... ادامه مطلب ..
IMAGE بهار از راه رسید

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: فصل بهار از راه رسید و آثار دوست را می توان در آفاق طبیعت دید این نقاش بی صورت و بی سیرت هر لحظه روی کوهها، درختان، مزارع، دشتها، ... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو انسان نو

اولکامیز- وحید دلیجه : سال نو ، انسان نو آرام آرام صدای پای بهار به گوش می رسد، خواب و خیال خزان برآشفته ، و بوی مشک عنبر و ریحان ، بیداری و حرکت، صدای نهر های روان ، جیک جیک پرندگان ، در دشت های... ادامه مطلب ..
IMAGE شعری از ستار سوقی در باره بهار

 اولکامیز- شعری زیبا  از ستار سوقی شاعر پر آوازه ترکمن صحرا  در باره بهار  را در پی می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE گمراه کنندگان طریق خدا

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: و از مردمان کسانی هستند که دربارۀ الله، در وجود الله، یا در اسما و صفات وی مجادله بیهوده می کنند. ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

برادر من، پس چرا اسم نماینده ی نیشابور و فیروزه جناب دکتر سبحانی نیا در لیست درج نشده؟؟؟!!! 6 دوره ن...
فقط با نوشتن مطلب در این سایت جلوی اینچنین اتفاقات ناروائی گرفته نمیشود . پیشنهاد میکنم در اینباره ب...
چناب ایزدی : عرض سلام و ادب . از متن زیبای شما در باره دکتر زیبا کلام لذت بردم . پیشنهاد میکنم تا بی...
بنده یک فارس و از اهالی روستای تلور شهرستان بندرگز هستم ولی در دل و ذهنم بر این باورم که انتخاب مدیر...
بهتر است این جوان جویای نام بداند ، اثر ماندگار ، اثریست که بطور گسترده در جامعه فرهیختگان و کارشناس...
قدرت شیرین است اگه به خود بشار بود شکست خورده بود ولی بعضی کشورها با پول مردم خودشان بشار را شارژ کر...
باسلام استاد بیات کاملا صحیح نوشتید واقعا هم اینطوریه البته فقط این سه نماینده نیست که جزء عده ای ان...
از آقای نور قلی پور تشکر میکنم . خانوادهای زیادی از نگرانی دراومدن . امیدوارم بقیه زندانیان ایرانی د...
برادر بزرگوار ، جناب آقای حاج آخوند نوریزاد : در صحت و درستی این حرف که در همه کارها از جمله جذب و ا...
با سلام

به غیر از موضوع موسیقی ، درباره ی پلورالیسم دینی هم بحث شد و متن مناظره بین من و خوجملی د...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.