b_150_100_16777215_00_images_photo_2018-04-05_12-15-12.jpgاولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. در همان ایام اهالی کوشا و متمول دوگونچی و روستاهای مجاور با ساختن مغازه و حضور در بازار و فعالیت اقتصادی در رشد و پیشرفت آق قلا نقش بسزایی داشتند. به طوریکه اولین مغازه داران آق قلا از اهالی دوگونچی بودند و اولین شهردار نیز از این روستا بود.

❇️دوگونچی نام طایفه ای بزرگ و روستایی شاخص و پرجمعیت در سه کیلومتری غرب آق قلاست که در حد فاصل جاده بندرترکمن – آق قلا و رودخانه گرگان قرار دارد. مردم این روستا از دیرباز به اسبدوانی ، والیبال و فوتبال عشق و علاقه زیادی داشتند.

❇️سالهای نه چندان دور تیم قدرتمند شاهین دوگونچی با مربیگری مجید ایزدی لرزه بر اندام تیم های منطقه می انداخت. فوتبالیست های قدیمی و خوش تکنیکی چون نوریاغدی ایزدی ، جمال الدین توکلی ، عاشور دوردی دوگونچی و . . در میادین شوری به پا می کردند و بازیکنانی پرنفس چون جلال توکلی ، صفا توکلی و . . در میادین استانی افتخار آفرین ظاهر شدند.

❇️در والیبال نیز والیبالیست هایی چون رشید ایزدی ، جمشید توکلی ، عبدالله ایزدی و .. نگاه دوستداران دنیای توپ و تور را به خود معطوف می ساختند.

❇️چند سالی است که در آغار فصل بهار در ایام نوروز در اقدامی نیکو و جالب مسابقات فوتبال جام نوروز برگزار میشود و شور و غوغایی در روستا برپا می شود . در این ایام همه جا سخن از فوتبال است.

❇️ چهره هایی چون حاجی نظر نوری در سالهای نه چندان دور و پرویز گلی در سالهای اخیر تنور این مسابقات را گرمتر می ساختند و بر شور و هیجان آن می افزایند.

❇️ پس از 10 روز مسابقات تماشایی و جذاب دو تیم قره بولوت و شهید دانگ آتار ( عثمان ) ایزدی به فینال رسیدند. در روز پایانی همه آمدند شاد و فرح بخش. از کوچک و بزرگ. مسئولین نیز با حضور سبزشان جلوه ای دیگر به این مسابقات بخشیدند . از اسماعیل آرخی بخشدار آق قلا تا گرکز رئیس ورزش . از رئوف توکلی معاون اداره ورزش تا محمد شیرمحمدلی رئیس هیئت فوتبال و اعضای شورای اسلامی روستا همه بودند .

❇️مکان برگزاری مسابقات کنار جاده آلمان زمین مزروعی مرحوم بایجان حاجی دوگونچی بود که روحش شاد باد . هر رهگذری با دیدن شور و شوق مسابقات شادی و سرور در وجودش جریان می یافت و به یاد ایام جوانی و نوجوانی می افتاد و حتی برخی ها تغییر مسیر داده و به ورزشگاه می آمدند و لحظاتی شیرین به تماشای فوتبال می نشستند.

❇️استقبال مردم گرم و پرشور بود. تیم قره بولوت امسال نیز با اقتدار به قهرمانی نائل آمد و توانست رقیبش تیم شهید دانگ آتار ( عثمان ) ایزدی را یک بر هیچ شکست دهد.

❇️تیم منسجم قره بولوت با کاپیتانی فوتبالیست باتجربه حبیب ایزدی و بازیکنان چالاک و خوش تکنیک در این دوره از مسابقات چون غرش ابرهای تبره و سهمناک ظاهر شد و حریفان را یکی پس از دیگری از سر راه بر داشت. در دو سال گذشته نیز مقام اولی از آن این تیم بود. مربی تیم جمشید توکلی ( ملی پوش والیبال ساحلی ) و سرپرست تیم عبدالغفور ( ولی ) ایزدی ( بازیکن قدیمی فوتبال ) بود.

❇️ در برگزاری این مسابقات جمشید توکلی و لطیف ایزدی ( معروف به لطیف دقی / کبابی و جدیدا شورا ) سنگ تمام گذاشتند و زحمات زیادی کشیدند که اجرشان با خدا باد.

❇️ در این دوره از مسابقات خلیل ایزدی پاطلایی ظاهر شد و بهترین گلزن مسابقات را به به دست آورد . طاهر حاجی ایزدی مسن ترین بازیکن بود. بهزاد دوگونچی و حمزه ایزدی نیز خود را به عنوان بازیکنان خوش آتیه نشان دادند . پیمان گلی. امین توکلی.فرشید فامیلی. صمد توکلی ( بازیکن تیم اتکای گلستان ) و مصطفی نوری از دیگر چهره های شاخص مسابقات جام نوروز بودند .

❇️ قرار شد که مسابقات جام روستاها نیز در آینده ای نزدیک زیر نظر اداره ورزش و بخشداری در روستای دوگونچی برگزار شود.

گزارشگر : دایان دوگونچی @ulkamizcom


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.

یادداشت

IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..
IMAGE در باب جمعیت ترکمنهای گلستان

 اولکامیز- اکبر پیرا * : متاسفانه چند روزی است که آمار کذب و حساس اینکه کمتر از 40 درصد جمعیت استان را ترکمن ها تشکیل میدهد مثل ویروس از سایتهای متفاوتی خروجی داده است که این امر حساسیت قوم شریف و... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو سلام

اولکامیز- لطیف ایزدی :  سالی دیگر با مهر و لبخند سلام داد . سالی با هزاران امید و آرزو فرا رسید. ادامه مطلب ..
IMAGE ❤️سال ۱۳۹۷❤️

اولکامیز- وحید دلیجه ، فعال سیاسی آق قلایی : سا ل ۹۶ با تمام فراز و نشیب خود به پایان رسید و اتفاقات تلخ و شیرین زیادی را باهم تجربه نمودیم. ادامه مطلب ..
IMAGE بیائید بهاری شویم

اولکامیز- دکتر اراز محمد سارلی: از گذر زمستان، به بهار رسیده ایم اما هنوز تا بهاری شدن خیلی راه داریم. معمولا هر ساله با نزدیک شدن بهار خانه تکانی می کنیم، فرش ها و پرده ها را نو می کنیم، ولی کمتر... ادامه مطلب ..
IMAGE بهار از راه رسید

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: فصل بهار از راه رسید و آثار دوست را می توان در آفاق طبیعت دید این نقاش بی صورت و بی سیرت هر لحظه روی کوهها، درختان، مزارع، دشتها، ... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو انسان نو

اولکامیز- وحید دلیجه : سال نو ، انسان نو آرام آرام صدای پای بهار به گوش می رسد، خواب و خیال خزان برآشفته ، و بوی مشک عنبر و ریحان ، بیداری و حرکت، صدای نهر های روان ، جیک جیک پرندگان ، در دشت های... ادامه مطلب ..
IMAGE شعری از ستار سوقی در باره بهار

 اولکامیز- شعری زیبا  از ستار سوقی شاعر پر آوازه ترکمن صحرا  در باره بهار  را در پی می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE گمراه کنندگان طریق خدا

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: و از مردمان کسانی هستند که دربارۀ الله، در وجود الله، یا در اسما و صفات وی مجادله بیهوده می کنند. ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

برادر من، پس چرا اسم نماینده ی نیشابور و فیروزه جناب دکتر سبحانی نیا در لیست درج نشده؟؟؟!!! 6 دوره ن...
فقط با نوشتن مطلب در این سایت جلوی اینچنین اتفاقات ناروائی گرفته نمیشود . پیشنهاد میکنم در اینباره ب...
چناب ایزدی : عرض سلام و ادب . از متن زیبای شما در باره دکتر زیبا کلام لذت بردم . پیشنهاد میکنم تا بی...
بنده یک فارس و از اهالی روستای تلور شهرستان بندرگز هستم ولی در دل و ذهنم بر این باورم که انتخاب مدیر...
بهتر است این جوان جویای نام بداند ، اثر ماندگار ، اثریست که بطور گسترده در جامعه فرهیختگان و کارشناس...
قدرت شیرین است اگه به خود بشار بود شکست خورده بود ولی بعضی کشورها با پول مردم خودشان بشار را شارژ کر...
باسلام استاد بیات کاملا صحیح نوشتید واقعا هم اینطوریه البته فقط این سه نماینده نیست که جزء عده ای ان...
از آقای نور قلی پور تشکر میکنم . خانوادهای زیادی از نگرانی دراومدن . امیدوارم بقیه زندانیان ایرانی د...
برادر بزرگوار ، جناب آقای حاج آخوند نوریزاد : در صحت و درستی این حرف که در همه کارها از جمله جذب و ا...
با سلام

به غیر از موضوع موسیقی ، درباره ی پلورالیسم دینی هم بحث شد و متن مناظره بین من و خوجملی د...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.